Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik azok a dolgok, amit...

Mik azok a dolgok, amit tehetünk az egészségünkért?

Figyelt kérdés

Elhanyagoltam az egészségemet, és szeretnék inspirációt/ötletet gyűjteni hogyan lehetnék újra "fiatalos" és egészséges. Minden területről jöhetnek tanácsok. Eddig amik eszembe jutottak: elhanyagoltam a fogorvost, így fogok járni ellenőrzésekre és fogkőleszedésre. Mindennapok: szemerősítőt fogok szedni és szememet is megvizsgáltatom, veszek kékfilteres szemüveget, mivel sokat ülök képernyő előtt. Eljárok sétálni, gyümölcs lesz a snack, alvási ciklusomat fixálom, amennyire tudom (ugyanakkor kelek és ébredek).

Mit lehet tenni még?



#egészség #egészséges életmód #egészség helyreállítása
2020. aug. 24. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok víz, sok mozgás, kevés stressz, rendszeres szűrővizsgálatok.
2020. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felmondani a munkahelyen.

(Bár megfigyeléseim szerint hosszú távon ez kontraproduktív az egészség tekintetében.)

2020. aug. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyeld, hogy milyen etelek esnek jol, miket emesztesz nehezen, az egeszseges tartomanyon belul. Pl nekem tiz eve a gyumolcs kizart, erzem, hogy edes es erjed bennem. Helyette annyi hasznos zoldet eszem, gabonakat, magvakat, jo husokat, hogy nem hianyzik.

Es gyors gyaloglas rendszeresen, kicsit mintha a tatar kergetne.

2020. aug. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami stress..azt mind kapcsold ki valtoztasd meg..az elsődleges szempont, a tőbbi jöhet utánna..
2020. aug. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szinte lehetetlen felsorolni, olyan szerteágazó a dolog természete.

Zanzásítva és a teljesség igénye nélkül ott kezdődne, hogy kizársz az étrendedből jószerivel minden, a boltok polcain magát kellető élelmiszernek látszó tárgyat.

Magad készítenéd a mindennapi kenyeredet, de csakis kovászolós eljárással.

Magad termelnéd a zöldséget, gyümölcsöt, bio-módon, s olyan talajon, amelynek előzőleg rendbe tetted a terranómját.

Magad nevelnéd az asztalra szánt állataidat, mindenféle stressz, táp hormon, és antibiotikum nélkül.

Kizárnál a lakásodból, de legalább a hálószobádból minden, az elektroszmog gerjesztésére alkalmas kütyüt.

Naponta 8 órát aludnál, szigorúan oly módon, hogy ebből min. 2 óra éjfél előtti időre essen.

Fizikai munkát végeznél, vagy napi szinten nagy mennyiségű mozgást iktatnál be.

Naponta legalább 2 liter VIZET innál.

Kerülnéd a stresszt, ellenben napi kapcsolatban állnál barátaiddal, szeretteiddel.

2020. szept. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!