Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok álmos?

Mitől vagyok álmos?

Figyelt kérdés

Alapvetően alszok 7 órát, hétköznap. Akkor kutyául vagyok. De! Ha máskor alszok 11 órát, még délután is képes vagyok aludni pár órácskát. Ez nagyon zavaró, hiszen a dolgaimmal nem tudok haladni, minél jobban koncentrálnék valamire, annál jobban altat.

A kávé jó, de az sem a kedvencem ugyanis dupla kell belőle, meg ha olyan helyen vagyok kellemetlen mert nekem vízhajtó hatású.

Valami tipp ez ellen? Szerintetek mitől lehet?

Szedek vitamint.



2020. szept. 2. 16:44
 1/1 KRISis válasza:

Átérzem a helyzetedet, és hasonló cipőben járok mint te.

Ami nekem segít, hogy időben lefekszem aludni (21-22 óra között). Ha reggel négykor kell kelnem, akkor ez általában kevés, és hazaérkezés után még simán tudok 1-2 órát aludni. Ha reggel hatkor kelek, akkor megvan a számomra szükséges alvásmennyiség ahhoz, hogy az egész napot tevékenyen, éberen végig tudjam csinálni.

Kávét semmilyen esetben sem szoktam inni, mert azt vettem észre, hogy nekem nem segít, hanem csak ügyesen átvariálja a biológiai órámat (már ha ilyen létezik), pl. egy korai kelés után délelőtt még elviselhetően vagyok -> haza már hullafáradtan érkezem -> alszom egy keveset -> este hattól pedig pörgök mint a ringlispíl, és csak nagyon későn sikerül elaludnom, ami csak újabb nehéz kelést eredményez, és kezdődik az ördögi kör elölről.

A vitaminok jók. Jót tesz a bőrödnek, szemednek, hajadnak, stb. Ha keveset tudsz a munkádból fakadóan napon lenni, és az étrended is mellőzi a vitamindús ételeket (gyümölcsök), akkor nagyon hasznos, hogy szeded.

Sokat számít, hogy mennyit tud az ember napon, a friss levegőn tölteni, vagy sportolni.

Olyan időszakomban amikor többet sportolok, és nincs rajtam súlyfelesleg, akkor az alvásminőségem is nagyságrendekkel jobb szokott lenni.

Szóval összegezve: amiket felsoroltam, azok benne vannak abban a kategóriában, amit az egészséges életmódhoz szoktak ajánlani. Személyes tapasztalataim alapján, van benne valami.

Persze ez nem jelenti azt, hogy egyik napról a másikra az embernek majd csak úgy kipattannak a szemei reggelente, és supermanként fog süvíteni egész nap, de minőségbeli változásokat lehet elérni.

2020. szept. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!