Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melegem van 30 fokban, de a...

Melegem van 30 fokban, de a mostani hűvös időben fázom egyből?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem szeretem a nyarat, mert 30 fok fölött elég rendesen izzadok már. Azonban ahogy bejön a rossz, hűvös (legalábbis a 3 hét meleg után) idő, meg egyből elkezdek fázni, nem az a hidegrázós fázás, de érzem hogy hűvös van. A szoba hőmérséklete 20 jelen pillanatban. Megmondom őszintén egy alsógatyában szoktam flangálni, gondolom a baj, hogy 20 fokban ez már annyira nem egészséges. Viszont emlékszem, hogy régebben (pár éve) nem volt ezzel gondom...bár nem tudom, hogy ősszel is így fázok-e már. Lehet a hirtelen hőmérsékletváltozáshoz kell hozzászoknom?


A testhőmérsékletem megfelelő (~36,8-9, reggel kevesebb)


F/26



2020. szept. 2. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
valszeg csak azért, mert hirtelen hűlt le. máskor is fáztál már ennyi fokban?
2020. szept. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem kell hozzászokni semmihez, nem is tudsz csak ezt elfogadni, a gond akkor lenne, ha egy adott hőmérsékleten ingadozna és változna az érzet. Az ember változik idővel, a teste is, a hormonok is, emiatt ez teljesen normális. 20 fokban mászkálhatsz kisgatyában, nem gond az, te érzed úgyis mikor kevés vagy sok a ruha, mondjuk ha izzadnál 20 fokban az lehetne gond. Nálam is így van, de én tudom ez miért van, örülök, ha kicsit hűvösben lehetek, vagy hidegebb van végre.
2020. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: tavasszal pont a fordítottja van, majdnem melegem van ilyen fokban és örülök ha 18 fokra le tudom hűteni a szobám.


Második: Igazából az is baj szerintem, hogy volt egy rossz időszakom és azóta érzékenyebb vagyok mindenre, valószínűleg régen is "fáztam" ilyen időben, ilyen öltözetben, csak egyszerűen szerettem is azt az érzést, most viszont egyszerre megijedek, hogy biztos valami bajom van...pedig akkor 27-30 fokban is fáznom kellene.

2020. szept. 2. 19:45
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Te érzed mennyire gond nálad, de én így ebben nem látok problémát. Lehet ez kimerültség, stressz, fáradtság, lelki okok miatt is.
2020. szept. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tapasztalom, hogy számít, előtte mennyi volt. Most a 24 fok hidegnek hat, tavasszal meg majd' megsültem benne.
2020. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, elég éles váltás, hogy a 3 napja 26-27 fokos szoba most épphogy 21...
2020. szept. 2. 20:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Rólam is csurgott a víz a 32 fokban, és tegnap amikor lement 22 fokra, majd megfagytam, fel kellett vegyek kardigánt.
2020. szept. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
A páratartalomtól is függ milyen érzeted lesz adott fokban.
2020. szept. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!