Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok mostanában álmos...

Mitől vagyok mostanában álmos egész nap?

Figyelt kérdés

Helló.

Jelenleg munkanélküli vagyok jó pár hónapja és mindennap eléggé álmos vagyok, hiába alszok egy nap akár egész nap és este megint álmos leszek. Tegnap is próbáltam fenn maradni egész nap, hogy este sikerüljön elaludni de ma egész nap aludtam olyan este 6-ig. Utána pár órán át éber voltam, aztán újra álmos. Össze vissza tudok sajnos aludni. Félek, hogy fogom megszokni a mindennapos munkát ha sikerül majd szerezni egyet. Milyen "csodaszerek" vannak álmosságra ami nektek is bevállt? Pár éve vashiánnyal diagnosztizáltak de azóta semmi komolyabb bajom nem volt. Aztóta nem tudom, hogy elmúlt e vagy nem, de olyan 3 éve lehetett. 23L.



2020. szept. 3. 03:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért vagy álmos,mert otthon ülsz és unatkozol. Találd fel magad, sétálj, tornázz, végezz házimunkát stb.

Én is ilyen mormota fajta vagyok és ha csak ülök, nem csinálok semmit akkor persze, hogy bealszom, bármikor. De ha kimozdulok akkor elmúlik.

2020. szept. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy-alulműködés és depresszió is okozhat ilyet, de nálad simán lehet az a gond, hogy nincs semmi dolgod, ezért összevissza alszol, és felborult a cirkadián ritmusod. Próbálj rendszerességet belevinni a napjaidba, mindig kb. ugyanakkor kelj fel reggel, napközben pedig max. másfél-2 órát aludj, ha nagyon álmos vagy, lehetőleg kora délután. Állíts be ébresztőt, ha máshogy nem megy. Amikor pedig ébren vagy, keress valami hasznos elfoglaltságot.

Álmosság ellen ihatsz kávét, fekete vagy zöld teát, vagy menj ki futni egy kicsit. A hűvös reggeli levegő is jó, nyisd ki az ablakot.

2020. szept. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Friss levegő és mozgás. Plusz olyan hobbi ami leköt. Nem kell rögtön betegségre gondolni :)
2020. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennek oka természetesen lehet a megnövekedett felelősség, a munka, a család, de más tényezők is szerepet játszhatnak abban, hogy akár nyolcórás alvás után is fáradtnak érezzük magunkat.

A modern kor egyik rákfenéje a kevés testmozgás. A rengeteg ezzel járó egészségügyi kockázat mellett a tunya életmód az alvás minőségére is hatással van. Ha napközben rendesen kifárasztjuk magunkat, mondjuk úgy, ahogy a régi korok földművesei vagy erdőt járó vadászai tették, álmunk sokkal mélyebb és pihentetőbb lesz.

A stressz a másik főbűnös, ami a frissítő alvás útjában áll. A mindennapos hajtás és idegeskedés megbosszulja magát az éjszaka folyamán, nyugtalan alvást okoz amellett, hogy a fizikai erőnket és mentális egészségünket is szipolyozza.



Sokat alszik, mégis fáradt? Ezért! - HáziPatika

www.hazipatika.com › Psziché › Alvás › Cikkek

2020. szept. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tehát sok oka lehet. A vashiányt azt tudod vérvétellel kontroláltani. A mozgás segít, es a rendszer. Ha nem mész sehova akkor is kellj fel időben es feküdj le idöben. Ezektől be fog állni egy rendszer..pár nap alatt. Normál esetben.
2020. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!