Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mire utalhat, ha rendszeresen...

Mire utalhat, ha rendszeresen felmegy 37 fok fölé a testhőm, anélkül, hogy bármilyen betegségtünetem, vagy rossz közérzetem lenne?

Figyelt kérdés
Már jó ideje minden délután, de van, hogy délelőtt is, 37 fok fölé kúszik a hőmérsékletem, általában 37.3-nál áll meg. Reggel, és késő este 36.5 köré visszamegy. Nem érzem betegnek magam, ha nem mérném meg, észre se venném. Ez valami tünetmentes betegséget is jelezhet? Vagy van, akinek alapból magas a testhője?

2020. szept. 12. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Hol méred? (Hónalj, száj, végbél stb.)


Amúgy a 37.3 is lehet valakinek a normál testhője, szóval én nem aggódnék, ha más jeleket nem tapasztalsz és reggel, késő este meg szépen vissza is csökken.

2020. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hónaljban ennyi.
2020. szept. 12. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Bőven belefér, én nem aggódnék, ha nincs más panasz.
2020. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 evimeri ***** válasza:

Ha jól tudom 37,5 a hőemelkedés.

A mostani melegben nem csoda, ha magasabb a test-hőmérsékleted.

2020. szept. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A test hőmérséklet emelkedést rengeteg állapot befolyásolhatja. A legbanálisabb dologtól kezdve a komolyabb betegségig. Így erre nem könnyű választ adni.

Ha nincs más egyéb tüneted én a helyedben nem foglalkoznék ennyire vele főleg így nyáron.

Ha úgy érzed hogy ez az érték nálad nem a normális és társul melle egyéb panasz, tünet akkor már érdemes lehet utánajárni, de nem gondolnám hogy bármi komoly áll mögötte.

2020. szept. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezésekhez nincs köze?
2020. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Különben tényleg lehet oka az étkezésekhez, mert pl én éhesen nagyon fázok, aztán evés közben is, de utána egy kis idővel melegem van, 40 fokban ezért nem is nagyon szoktam enni.
2021. márc. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!