Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reflux, ugráló gyomorszáj?

Reflux, ugráló gyomorszáj?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Észrevettem, hogy néha a gyomorsavam sajnos eléggé eltér a normáltól és érezhetően több van belőle mint kellene. A tipikus reflux tüneteket nem érzem, tehát konkrétan a savat a torkomban vagy ilyesmi. Néha viszont olyan érzésem van (van, hogy napokig/hetekig semmi, van hogy napont sokszor) mintha a gyomorszájamnál/nyelőcsövemnél ugrana egyet valami.Tudom kicsit hülyén hangzik, de nem tudom máshogy körül írni. Ilyenkor mindig megijedek kicsit, egy kis levegőt is kell vennem, de ezen kívül semmi más panaszom nincs, soha nem duplázódik ez az érzés. Mi lehet ez?

2020. szept. 12. 14:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hmm..es miert a "savasabb" napjaimon jelentkezik ez? Kivalthatja?
2020. szept. 25. 00:22
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia, biztos ugy erzed a gyomrod? En sokat hanytam es azota nekem is ilyen fura nyomas szeru valami erzes van arra fele, de felek hogy nem a gyomrom hanem a szivem az.

Nagyon ritkán igazabol remego erzest is erzek a gyomromban, mintha a gorcs rangatna, ilyenkor magneziumot veszek be es jobb.

Nem tudom eldonteni hogy a szivem produkalja ezt vagy a gyomrom! Neha fura pozokban jon, de ha siman allok akkor is.

2020. szept. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hogyne! A nyelőcső “idegei” és a szívé kapcsolatban vannak, maga a reflux ún. linked anginát tud okozni, valamint extraszisztolékat
2020. szept. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

12/13: Igen, a gyomromat érzem (szerintem), mert utána kicsit kellemetlenséget is érzek a gyomromban és "hallom", hogy dolgozik


13/13 Oh értem, linked anginát még nem okozott, de el tudom képzelni ezt az extraszisztolés dolgot. Nagyon veszélyes ez?

2020. szept. 25. 10:10
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha zsinorban több jön egyszerre akkor abból lehet baj, akkor kb van 1 szazalék arra hogy leáll a szív. Ha csak 1 akkor nyugi semmi gond
2020. szept. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!