Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A reggeli szédülés mitől lehet?

A reggeli szédülés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Mostanában jellemző, hogy időről időre elszédülök, tompán fáj a fejem, mint mikor front van. Azt vettem észre, hogy reggel mikor felkelek a legrosszabb de utána van, hogy napközben is előjön. Ha fekszem gyakrabban előfordul, de ugyanúgy érzékeny vagyok a menet közben olvasásra, hirtelen felállásra, valamint bizonyos szögben olvasásra. Tudom, hogy kapcsolatban állhat a füllel, valamint a szemmozgással.

Szeretném kivizsgáltatni de nem feltétlenül ebben a járvány helyzetben szeretnék orvoshoz járkálni.

Van valakinek hasonló? Mitől lehet? Migrén? Vertigó? Nektek mikor jön elő és mitől múlik el hamar?

Nyilván nem szakmai tanácsadást szeretnék, még a támadások elkerülése előtt ("NEM VAGYUNK ORVOSOK", "MENJ ORVOSHOZ") egyszerűen tippeket, amíg eljutok a dokihoz.



2020. okt. 2. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A felsoroltakon kívül lehet pl keringési probléma, alacsony vérnyomás is.
2020. okt. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz orvoshoz menni, akkor tűrni kell.

Egyébként a nyaki gerinced rendben van?

2020. okt. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok éve vagyok így én is.

Voltam szemésznél (kétszer), vérvételen, neurológiai rendelésen, fül-orr-gégésznél, belgyógyászati vizsgálaton, nőgyógyászati vizsgálaton. Nem találtak sehol semmit.

Én - saját tapasztalatok alapján - arra jutottam, hogy a front okozza a panaszokat.

Vérnyomásom mindig jó.

Sajnos nálam akkor múlik el, ha elmúlik a front is...

Ami segíthet a tünetek enyhítésében: B6-vitamin, sok folyadék, pihenés, nyugalom.

Kitartás!

2020. okt. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ahogy csillapodik a helyzet én is megnézetem. Gondoltam frontra én is. Nem tudok róla, hogy a csigolyáimmal lenne probléma. Azt olvastam trauma is okozhatja. Amennyire csak vissza tudok emlékezni nem rémlik ilyesmi. Egyszer volt egy síbalesetem de nem tudom beüthettem-e a fejemet.
2020. okt. 2. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne elmenni pár helyre, akár csak laborba is, mert vérszegénység is okozhatja.

Minden jót kívánok!


Hármas voltam.

2020. okt. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!