Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerintetek ez probléma, vagy...

Szerintetek ez probléma, vagy normál kategória? Emésztés kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra gyanakodom, hogy felborulhatott-e a bélflórám vagy valami ilyesmi.

Szóval nyáron volt egy gyomorrontásom, vagy nem tudom mi lehetett, de azóta másabb lett az emésztésem. Azt tudni kell, hogy az emésztésem nekem mindig olyan volt, mint a vasék, alig volt vele problémám.


Egyből valami ételérzékenységre gyanakodtam, mert vannak ismerőseim akiknek az okoz panaszokat. elmentem a házi dokimhoz ő is arra gyanakodott az elmondottakból - lágy széklet, szelesedés - el is mentem egy IgG alapú intolerancia tesztre amiből kiderült, tejfehérje érzékeny vagyok, valamint enyhén tojás. Meglepődtem soha ilyen gondom nem volt.

Na kb. 2 hónapja vagyok totál tejehérje mentes diétán, elég jól belejöttem, tojást magában azért szintén nem eszek. Ezzel szedtem 1-2 hétig Normafloret és jobb lett a helyzet, de időnként nem az igazi..


Az normális, ha valaki napi egyszer megy nagy dologra reggel, de az lazább szerkezetű? Nem tudom, hogy az étrendemben lévő változás lehet-e az oka. Eddig is mindig napi egyszer mentem délelőtt, de úgy rémlik keményebb székletem szokott lenni. Most lágy, de olyan is van hogy a vége laza - elnézést nem tudom jobban leírni - és világosbarna. Más egyéb panaszom nincsen, csak reggel menni kell és ilyen, meg evések után gázosabb vagyok.


Amint szünetem lesz egyetemen, elmegyek azért egy gasztróshoz beszélni erről, de volt itt már valaki hasonló heyzetben? Lehet a bélflóra borult fel az érzékenység miatt és sokkal tovább kell probiotikumot szedni?

Laktózos barátnőmnek 4 hónapon keresztül kellett, sőt előtte antibiotikum kezelése is volt.. De van aki meg azt mondja, hogy a napi 1 lágy széklet full normális és én kapom túl. Lehet régen nem figyelgettem magam ennyire, de nem rémlik ilyen lett volna.


Bocsánat ha hosszúra sikerült, de köszi ha tudsz segíteni! Szép napot!



2020. okt. 5. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Amit emlitesz az emesztörendszeri probléma amit egy béltisztitással és egy probiotikummal való feltöltéssel ki tudsz korrigálni. Én Berryslim et 1hó, és HC80 kapszulát ajánlok erre a problemára. Ez egy megoldás. Én is rendbejöttem töle. Ha érdekel külfök egy kupont neked amivel olcsobban vasárolhatsz. 20%-.
2020. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ismerem a HLBS termékeit.

A Berryslimmel az a gond, hogy eleve vékony vagyok és hízni szeretnék, eszem ágában sincs fogyni. Én inkább probiotikumot látnék indokoltnak, de úgy tudom az nekik nincs így külön.

2020. okt. 6. 19:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem fogsz feltetlen fogyni töle, de beleket kitisztitja, Ha a HC80 al szeded akkor visszater minden a normal kerekvágasba. 1 hó után vagyis a berry után. Akkor minden fel tud szivódni rendesen
2020. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy neked milyen problémád volt, hogy szedni kezdted?

Mennyi ideig szedtek őket, mikor észleltél javulást?

HC80-ról olvastam másoktól pozitív hatásokat az FB csoportban főleg szorongásra, stresszoldásra.

2020. okt. 7. 10:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Természetesen..

Én a Berryslim et 2 honapig ettem, de elég lett volna egy is. Inkabb egy évbe 2 x az jobb megoldás. Kell 2-3 nap mire az emésztőrendszer felveszi a tempót. És folyadék kell mert szivja a vizet. Folyamatosan a szeklet lazább lett. Nekem székelési problemám is volt és puffadás. A Berry után kb 15 nappal kezdtem szedni a HC80 at. Ezt 2 hónapig szedem azutan

pár hét szünet. Aztan megint. Kipróbaltam a Silhouete csokit is mert fogyni is akartam keveset. Es nem is hittem hogy müködik. Kimondottan a Berrytöl nem tudtam fogyni, de az 1 hónapos fogyi csoki kúra is bevált, pedig semmitől sem tudtam fogyni elötte.

Ezektöl megoldodott

minden emesztörendszeri panaszom. Nincs puffadás, tudok fogyni ha akarok, és nem vagyok allandóan éhes. Lehet hogy van más termék is, de ez nekem ilyen hatást váltott ki. Megérte! Kipróbáltam más huminsavas termeket is! A HC80 ban levő Cordyceps et külön ki lehet érezni, mert energetizál..egész nap nagyon jó az energiaszintem. Mig más huminsavas termeknél ezt nem éreztem. Annyira hogy én napi 2 kapszulat eszem csak reggel, a 2x2 sok volt, nekem.. Merem ajanlani, mert semmi káros hasása sincs egyiknek sem. Majfunkciók is jobbak lettek mert vérvétel kimutatta! Úgy jöttek a vervételek hogy pont tudtam ezt kontrolálni, nem kimondottan ezért készítettem. Ha van még kerdés nyugodtan, és ha szeretnél bármelyik termekből akkor tudok neked szerezni kedvezménnyel..

2020. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem örülök hogy jobban lettél!

Nekem is székelési probléma a fő fond, csak nekem meg ugye pont hogyvolt néha túl lágy szerintem.. De rendszerességben normálisan napi egy.

Stresszesebb vagyok, lehet az is az oka, de az szintén kihat a bélflórára.

2020. okt. 8. 10:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, de amit emlitesz az veszélyesebb forma. Erre en "leszarom" tablettat szoktam bevenni -mert ereztem en is ilyet,- es müködött, ezt picit tanulni kellett..
2020. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mármint micsoda veszélyes? O_O

vagy nem értem azt mire írtad.

2020. okt. 9. 17:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert a stress az a legveszélyesebb rizikófaktor.. tönkreteszi a bélflórát is, zabálja az antioxidánsokat, ezért említettem a leszarom tablettát.. Nem csak a testnek hanem a léleknek is kell egészség..
2020. okt. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!