Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom a lefedettség...

Hogyan tudom a lefedettség kategóriájú problémát feloldani?

Figyelt kérdés
Nemrég indítottam egy blogot, a blogger.com oldalon. A Google keresőben szeretném elérhetővé tenni, ezért beküldtem indexelésre. Megérkezett a válasz e-mail, miszerint: Indexelt, azonban a robots.txt letiltotta. A robotok és indexelés részben az Egyéni robots.txt letiltva, az Egyéni robotfejléccímkék szintén letiltva állásban vannak. Ezeket kell átállítanom, hogy megszüntessem ezt a problémát? Vagy ha nem, akkor mit?

2020. febr. 17. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Nézd át pontosan a hibaüzenetet, ott van valahol, alig lehet rátalálni hogy melyik a kérdéses url, mert nekem például a blogom search részét tiltotta le:


Blogomneve/search


Valószínűleg nem az összes urlt tiltotta le, de egyébként idő, míg normálisan bekerülnek a blogod posztjai a keresőbe, de az is lehet hogy már benne van, csak nagyon rossz helyen, másold be az egész urlt a keresőbe, és kiderül.


Nem tudom milyen témáid lesznek, én főleg filmekről, játékokról írok, és főleg a nagy oldalaktól egyáltalán nem lehetett látni az elején.


De úgy összességében elmondható, hogy a blog felfuttatása, nem egy rövid folyamat. :)

2020. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már benne leszel a keresőbe:

Egyébként tapasztalatom szerint, akkor élesedik be igazán a blogger blog, mikor a keresőben NEM a halvány földgömb favcion van a blogod címe előtt, hanem a blogger ikon.

2020. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Ahogy látom, nekem is a search-öt tiltotta le. Megnéztem, és a blogger ikon jelenik meg a blog címe előtt, szóval ez már jót jelent. :)

Én nem a legnépszerűbb témáról írom a blogot, inkább arról, ami a szívemben van igazán.

[link]


Továbbra sem tudom, hogy hogyan tudom feloldani ezt a letiltást, de tudom, hogy időbe telik, amíg felfut egy blog.:)

Te hogyan tudtad ezt feloldani? Vagy a felfuttatással oldódott meg?

Még egyszer köszi a választ!

2020. febr. 19. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:

Szívesen, örülök hogy habár csak user szinten, de segíthettem! :)


Azzal nem kell foglalkoznod szerintem hogy a search részét letiltotta, gondolom amikor beküldted a webhelytérképet, bement vele, és beindexelte azt is.


Ha mobilon beírod a keresőbe a blogod, akkor látod hogy ott még a kék földgömb favcion van a keresőbe, ez is csak egy user szintű észrevétel, hogy nekem az után szűntek meg ezek az idióta hibaüzenetek, miután átváltott blogger ikonra, ez után már saját ikont is betudsz állítani!


Mobilon nézd meg ezt:

[link]


Igaz, szerintem nem árt ha beállítod a keresési beállításoknál így a dolgokat, hosszas nézelődés után azt látom hogy ezzel a beállítással jó mindenkinek(nekem is):

[link]


Én most változtattam url címet amúgy, nekem is küldözgeti megint hogy lefedettségi probléma, ma valami "anomáliát" is kaptam, de ja, ennyit ír hogy "lefedettségi probléma", holott ugyan olyan a poszt mint a többi, a címváltás előtt semmi baj se volt vele, és az élő tesztnél is jó minden..


Kicsit ilyen az egész felület, az ingyenesség átka, de ha beállítgatod úgy a dolgokat ahogy a videóban van, meg minden posztodat kéred indexelésre, ha küldi a lefedettségi problémáit, ráböksz hogy javítva..


Ez egy idő után megszűnt nekem, és mivel a hiba is ugyan az volt nálad is a "search", gondolom nálad is beáll egy idő után.


Tegnap új sablont akartam kipróbálni, csináltam egy mentést, de nem töltötte vissza a régit, így az ÖSSZES külcsínyi dolgot újra kellett formáznom, mert nem töltötte vissza a lementett témát..


Úgyhogy ez ilyen! Reggelig sorolhatnám mennyire bugos az egész.. :)

2020. febr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kösziii!

Laptopon néztem, ott a blogger ikon van, mobilon viszont tényleg még a földgömb.

Megnézem amiket javasoltál. Jó ötlet az összes posztot beküldeni indexelésre. Eddig azt hittem hogyha a blogcímet beküldöm, akkor az az egészre érvényes lesz... Ebből látszik mennyire nem vagyok ebben még jártas! :D

Én is próbálgatok új sablont, de egy másik url címen, nem ezen. Úgy gondoltam, hogyha találok egy jobbat, akkor az eredetit átállítom arra.

Egyébként a befektetett munka egy idő után meghozza az eredményét, főleg, hogyha az ember sok energiát fordít arra, amit szeret! :)

Úgyhogy jó blogolást kívánok nekünk! :D

2020. febr. 20. 07:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, tapasztalat, hogy egyenként be kell küldeni minden posztot indexelésre, máskülönben nem jelenik meg a keresőbe.

(vagy csak nagyon nagyon későn)


A videóban ott a webhelytérkép rész is, azt se árt ha úgy berakod a robots.txt részhez, és a többi beállítás is úgy jó! :)


Igen, az a lényeg hogy szereted csinálni, az át is jön!


Minden jót, kitartást, türelmet is ;),

szerintem így már jó lesz egy idő múlva! :)

2020. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!