Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tehetek szorongás ellen?

Mit tehetek szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Mindig szorongós voltam. Most egyetemista vagyok és rengeteg stressz ér, állandóan szorongok, nem tudok tenni ellene, sokszor már reszketek és utálok bejárni órákra nem tudok odafigyelni, mindent ural. Vizsgákra készülni és ott lenni maga a pokol előtte 1 nappal már nem tudok aludni és sokszor a hasmenés is utolér. Próbálom leküzdeni, de nem megy, mit tehetnék? Ti hogy bírkóztok meg vele? Valami tipp?

2020. okt. 6. 08:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is talán egy szakember segítségét kellene kérni. Ha már kitudod neki beszélni a gondjaidat, az is felszabadító lehet.


Házi praktikák erre nem igazán vannak. Én is szorongok, tudom milyen érzés, amikor eluralkodik rajtad és hiába próbálsz valami önuralmat magadra erőltetni, néha csak rosszabb. Ami talán enyhíti, az a légzésgyakorlat, egyrészt elvonja a figyelmed, másfelől a plusz bevitt oxigén visszaterel a realitás talajára. Segít még az olvasás, illetve próbálom lefoglalni magam valamivel. Ezeken kívül nekem jól szokott jönni a cigaretta is. Nem dohányzom, de egy doboz mindig van itthon ilyen esetekre, némileg megnyugtat, de mivel elég káros, így ezt nem tudom jó szívvel ajánlani.

2020. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a felelõs kanabisz fogyasztás híve vagyok.
2020. okt. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!