Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek a depresszió és a...

Mit tehetek a depresszió és a szorongás ellen?

Figyelt kérdés
Ősszel jött elő először, az első hét volt a legrosszabb. Remegtem, nem tudtam aludni, csak altatóval. Enni is alig tudtam. Levert voltam, egész nap rossz kedvem volt, csak el viseltem minden egyes napot. Aztán valahogy sikerült kilábalnom. De félelem mindig volt bennem hogy visszatér. És ez most bekövetkezett. Egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal, próbálok pozitívan gondolkodni, de attól még bennem van ez a nyomasztó érzés. Nem tudok koncentrálni a tanulásra, nincs kedvem társaságba menni, de egyedül maradni is félek, mert akkor bezárom magam ebbe a nyomasztó világba. Nincs kedvem semmihez, nem vidít fel szinte semmi. És most attól félek, ha ez elmúlik, később újra visszajön. Ez meg fogja keseríteni az életem. Tudom, hogy ez tinédzserkori depresszó, és valószínüleg genetika is van a dologban. A szüleim viszont nem akarnak pszichológushoz vinni, mert azt mondják, már nekik is volt ilyen és megedződtek.De nem találok kiutat. Hogy lehet ebből kiszabadulni? A válaszokat előre is köszönöm!
2014. jan. 11. 12:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hiába nincs kedved társaságba menni az a személyes tapasztalatom,hogy sokat segít. A másik amit tehetsz,hogy legyél minél többet állatok közelében.
2014. jan. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Rendben, megfogadom a tanácsot. :) Van kutyánk, úgyhogy a közelemben van.
2014. jan. 11. 13:10
 3/12 anonim válasza:
75%
A legfontosabb a figyelem megfelelő irányítása. Ezt se pia, se szex, se kutya, se gyógyszer, se semmi nem tudja helyettesíteni. A figyelem megfelelő irányítása, a figyelemelterelés minden lelki betegségnél messze a legjobb. Saját tapasztalatból mondom. Nekem a pánikbetegséget sikerült leküzdenem, és számtalan szorongásomat, fóbiámat. Amikor éppen szarul vagy, akkor magát a figyelemelterelést nem szabad görcsösen csinálni, türelmesen kell hozzáállni, és nem úgy, hogy "most azonnal jól akarok lenni". Koncentrálni kell valami másra, de természetesen, spontán módon. Mindenki megérdemli, hogy boldog legyen. Egyébként meg szerintem magadtól is elmehetsz pszichológushoz, de még itt a neten is kérdezhetsz pl. az orvos válaszol oldalon.
2014. jan. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,én ma 3 órát kirándultam a kutyámmal és olyan nyugodt és kiegyensúlyozott vagyok,mint soha :) próbáld ki,olyan lelki békét ad,hogy nehéz elhinni :) :) :)
2014. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
61%
Nem azt akartam mondani, hogy baj van a kutyával, :-) nagyon jól érezheti magát az ember a kutyával, de ehhez maga az ember is kell. Elsősorban tőled függ, hogy hogyan érzed magad.
2014. jan. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat! Megfogadom!
2014. jan. 13. 07:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem könnyű ez a spontán jó dologra gondolás, és a figyelemelterelés sem.
2014. jan. 13. 09:38
 8/12 anonim válasza:
43%
A depresszió tulajdonképpen kóros energiahiány. Ennek nagyrészt a helytelen gondolkodás az oka, mivel a depressziós ember mindig valami rossz, lehangoló dologra koncentrál. Mintha mindig így gondolkodnánk: halál; halál; halál. A helyes gondolkodásmód az, ha az ember arra gondol amit el akar érni, lásd: a vonzás törvényt. A test energiaszintjét sokféle módszerrel lehet növelni. Most csak egyet említek meg. A gyakorlat végtelenül egyszerű, csak a végbél záróizmát kell összehúzni annyi ideig ameddig csak megy, közben a nyelv hegyét helyezzük a szájpadlás középső részére. Naponta egyszer, vagy többször is alkalmazható viszont ha túlzásba visszük nem tudunk aludni. Két-három hónap és a halálfélelem is elmúlik. Ezt a weboldalamról másoltam. Én is örököltem anyai ágon ezt a nyavalyát. Legyenek céljaid, akkor nem kötnek le többé az ilyen negatív gondolatok. Emeld a tested rezgésszintjét. Tarts macskát, elszívja a feszültséget így nyugodtabb leszel. Remélem, tudtam segíteni.
2014. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! :) Minden, amit mondotok, segítség!
2014. jan. 26. 20:49
 10/12 anonim válasza:
A 2., és a 3. vagyok, és csak annyit tennék még hozzá a saját válaszomhoz, hogy lehet, hogy nem mindenkire igaz, hogy a figyelemelterelés a legjobb módszer.
2014. jan. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!