Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek szorongás/stressze...

Mit tehetek szorongás/stresszelés/izzadás/félelem/megfelelési kényszer ellen? 18 fiú. Többi lent kivan fejtve.

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, a fő probléma az hogy mindig meg akarok felelni mindenkinek, és stresszelek, hogy ki mit gondol rólam, mi a véleménye egy adott helyzetben...stb. Sokszor kinevettek, megaláztak, bántalmaztak suliba, sőt volt hogy napi szinten is.

Gondolom pszichés oka van nálam az izzadásnak, mivel pánikolok hogy mit gondolnak, mikor köt belém valaki...és akar piszkálni, bántalmazni...

Csak nem tudom mit tegyek ez ellen. Le se akarom sz*rni, hogy mit gondolnak mások rólam. Régen is olyan voltam, hogy nem érdekelt más véleménye, meg nem akartam megfelelni senkinek. Ez kb 3 éve van. Tenni akarok ellene, csak nem tudom mit tehetnék.

Meg a félelem ellen is kellene valamit tennem, nem csak a másnak megfelelés és a mások véleménye érdeklése miatt. Na jó ez furán jön ki, de a lényeg hogy értitek.

Talán azért vagyok félős, mert bántottak mindig, legtöbbször oktalanul és én voltam az osztály gyengéje...ezért rám szálltak. És ti is tudjátok, hogy is van ez...akire rászállnak azt mindig is piszkálják, csesztetik. Gyenge voltam, nem voltam bátor se, és nem nagyon ütöttem vissza, ezért mindenki "úgy rúgott belém, ahogy akart".

Küzdősportra gondoltam, a félelem elvesztése/csökkentése miatt. Lehet van más ötletetek is...azt megköszönném.

De a másoknak megfelelés, és az hogy mások véleményére adok...ez a kettő nekem egy nagy kihívás lesz. El vagyok keseredve, sehova nem járok, pedig vannak barátaim (mondjuk akikkel jóban vagyok, ők is ilyen otthon ülősek). Egész nyáron itthon voltam. Kb 4-5x mentem boltba, meg ugyanennyiszer elmentem egy barátomhoz...és ennyi. Sajnos ilyen vagyok, és nagyon szeretnék ez ellen tenni/változtatni rajta. Csak a tanácsotokra van szükségem :(

Egyfolytában szorongok mint egy hülye, félek mindenkitől és minden ilyen...

Most jókat röhöghettek, de sajnos ez a valóság és itt az ideje hogy tegyek ez ellen. Muszáj volt valakinek el mondjam, és tanácsot kérjek.

Köszönöm.


2013. aug. 6. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy küzdősportra jársz nem igazán jó megoldás. Önbizalmat növel, de kevés. Itt a gondolkodásmódot kell megváltoztatni. Én is ebben szenvedek 26 éves létemre. Vannak rossz gyerekkori élményeim.

Szóval, gyerekkorban, mikor az egyén nagyban formálható a személyisége deformálódik a negatív események hatására. Mivel gyerekként nem tudtad kezelni a necces helyzeteket ezért a tudatot úgy védekezik, ha hasonló helyzetbe kerülsz, hogy félelmet generál, és távol akar tartani az adott helyzettől, hogy menekülj el előle, hogy elkerüld az újabb sérülést.

Erre a legjobb megoldás az, ha sorra veszed mindazokat az élethelyzeteket, amelyekben félsz, keresd meg, hogy miért félsz, mi váltotta ki gyerekként ezt benned? Ha megvertek az iskolában az miért történt? Hagytad magad, nem szóltál semmit, csendes kocka voltál, te voltál a kölyök, aki nem osztott meg semmit snekivel stb. Arra kell törekedni, hogy ugyanazt a helyzetet elkerüld, és a félelem nem fog jönni többet. Tehát ha régen azért vertek meg, mert szünetben végig egy fa mellett álltál és kockultál a mobilon a többi meg focizott, akkor változtass és legyél társaságibb ember, hogy ne tudjanak kikezdeni, így elkerülöd a régi szituációt. Ha rohadt csendes voltál, és egész nap némán jöttél-mentél akkor próbálj meg mindenkivel beszélni, dumálj bármiről, így nem jön elő újra ugyanaz a helyzet. Itt magadon és a gondolkodásmódodon kell változtatni.


Oshonak van egy könyve a félelemről, azt érdemes elolvasni. A félelem nem más, mint egy kénszeres reakció a múltban helytelenül kezelt események visszatérésére. Az is jó, ha személyiségfejlesztő kúrzusokra jársz, fejleszd magad, a kiállásod, határozottságod.



Megfelelés: mivel több nálad bárki is? Semmivel. Minden embernek van hibája, és elmondok valamit, amit én észrevettem, hogy a legnagyszerűbb, legcoolabb, legvagányabb fiúknak/lányoknak is temérdek személyiségi hibájuk van. Csak egyesek ügyesen elrejtik, vagy nem foglalkoznak velük. Gondold azt, hogy akinek meg akarsz felelni az nem tökéletes, lassan olvas, hajlamos a hazudozásra, folyton megcsalja a párját, színvak stb. Mindenkinek van gyengéje, de ezt elsőre sosem fogod meglátni. Ha nagy az önbizalmad, akkor nem akarsz megfelelni senkinek. Fejleszd az önbizalmad!

[link]


"úgy rúgott belém, ahogy akart" -- na anno én is hagytam. Tegyük fel, ha jön veled szemben az utcán egy 90 kilós kigyúrt 180 centis faszi, mit gondolnál róla automatikusan? Szerintem azt, hogy ő már iskolában is kigyúrt állat volt, és focizott, meg belevaló csákó, meg lehet kidobó. Az igazság meg lehet az, hogy egy éve gyúr, két éve meg ő volt a fősuli kockája, akit elvertek a buliban. Nem mindegy, hogyan jelensz meg. Mit sugárzol magadból. A fizikum sokat számít, a mozgás, testtartás, emellett a tekintet. Ezeket fejleszd. Nem kell kigyúrtnak lenned, de a belső játékot muszáj felnyomni, néha már az is elég ahogy rád néz valaki, már az távolságtartásra int. Fontos a beszéd, beszélj sokat mindenkivel. Akinél azt látják, hogy pofázós, nem tud egy helyben maradni, van kiállása, abba nem kötnek bele. Egyenes hát az nagyon fontos, ez a jellemre utal.


Én addig adtam mások véleményére, míg meg nem értettem, vagyis el nem fogadtam azt a nézőpontot, hogy minden ember azért van itt a Földön, hogy fejlődjön, minden embernek van hibája, mindenkinek több élete van, és akikkel találkozol, azok hasonlóak hozzád, de nem kevesebbek, és nem többek. Ezt meg kell értened. Tegyük fel a buliban van egy srác, aki felszedi a csajokat, megdugja azt a lányt is akit kinézel, mondjuk bírkózik, meg kocsija van, ő a buli bikája. Ilyenkor egy lehetséges megoldás van, hogy úgy tekintesz rá, mintha tudnád, mi a gyengéje, pl: szar a spermája, nem lehet gyereke, vagy biszex, vagy kopaszodik, csak titkolja, vagy kapzsi pénzéhes, vagy színvak, vagy nem tud számolni stb. És hidd el a sok negatív tulajdonságok közül rengeteggel fog rendelkezni az, akit kinézel magadnak. Nem több nálad, csak azok, akik rád szálnak (persze sosincsennek egyedül) olyan tulajdonságokkal rendelkeznek, amivel te nem: sokat pofáznak, jók a testi adottságaik, leszarják mások véleményét stb.


És még annyit, hogy addig, amíg látják rajtad, hogy félsz, ki fognak kezdeni. vagy 100%ban magabiztos vagy, vagy 0 és kikezdenek. Az életben 2 féle emberrel találkozol aki le akar húzni, és aki fel akar emelni. Aki le akar húzni, az azt figyeli, hol kezdhet ki, aki fel akar emelni, annak bátran megmutathatod magad, a gyengéiddel együtt.

Egyesek ereje abból fakad, hogy látják rajtad, hogy megfélemlítettek, amint ez nem látszik, onnantól kezdve leszállnak rólad. Olyanba nem kötök bele mégegyszer, akin az látszik, hogy nem fél tőlem, pedig hiába próbálom kikezdeni.


A félelem a gondolkodásmódból ered, példa: van aki a kutyáktól fél, mert gyerekkorában megtámadta egy. Te nem félsz a kutyáktól, mert téged sosem támadott meg, viszont ha rád támadna, te sem tudnád megvédeni magad, a legtöbb ember nem tudná, de mégsem érzel félelmet, ha a közeledben vagy, mivel nincs negatív tapasztalatod. Érdekes. Az agyban lévő gátakat fel kell oldani. Igazából a félelmet csak egy módon lehet leküzdeni, ha szembe mész velük úgy, hogy fel vagy rá készülve. Tehát ha régen megvertek x évvel ezelőtt, akkor kezdj el járni személyiségfejlesztő tréningre és mondjuk thai boxozni, aztán fél év után menj el bulizni egy haverral. Szembe kell menni a félelemmel, de úgy, hogy előtte elkezded helyre rakni magadban a dolgokat, és felkészülsz az újabb szituációra, hogy azt már sikeresen tudd kezelni.


Gondold végig, ha ismét abba a félelmetes szituációba keveredsz, mit kell majd tenned? Miért nem vagy rá képes?


Remélem, segítettem. :-)

2013. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, segítettél! Nagyon köszönöm! :)
2013. aug. 7. 08:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Folyton szenvedek, hogy miêrt nem lehetek önmagam, illetve normális, mint a többiek. Elôször saját magunknak kellene megszeretnünk magunkat utána tud csak a környezetünk. :(((


Én az izzadástól is nagyon szenvedek.

2016. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!