Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehetett ez? Tegnap hazaérv...

Mi lehetett ez? Tegnap hazaérve legugoltam otthon és felállás után kb.úgy éreztem elájulok. Sajnos nem rendeződött a helyzet pár perc alatt hanem órákig fennállt az ijesztő állapot. Alig álltam a lábamon. A kezeim jéghidegek voltak és erőtlenek.

Figyelt kérdés

Vérnyomásom 93-100 között volt ami nálam nem meglepő. Pulzusom 63-65. Azért az némileg több szokott lenni. Csak a vérnyomásom okozta és a front? Vagy mitől lehet még ilyen rosszullét. 41/N

1 hónapja voltam vérvételen az tökéletes lett. Vércukoresés nem okozhatta mert ettem és attól sem lett jobb. Végül több óra torna után lettem jobban. Persze pokoli volt végig csinálni többször azt hittem összerogyok. (Terhes nem vagyok)


2020. okt. 12. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Az a kicsi vérnyomásod még lejjebb esett, csoda, h nem ájultál el. Az időtöl is lehetnek keringési zavarok, és ez nem 2 perc alatt rendeződik.

Nekem felfele szokott menni, és kell egy jópár óra mire rendeződik.

2020. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak idegesíteni, de érdemes lenne komoly verőérvizsgálatot csináltatni.

A vérnyomásom mindig 100 alatt volt, pulzusom is alacsony. De attól függetlenül 10 km.eket probléma nélkül lefutottam.

Aztán teljesen váratlanul egy gaz kihúzása után nem tudtam kiegyenesedni, az ügyeleten is csak teljesen véletlenül csináltak egy MRI-t és kiderült, hogy repedt a főverőerem. Ritka kötőszöveti betegség, főleg férfiakat érint, általában félreismerik, utólag derül ki, hogy nem szívinfarktus volt.

Az eret sztenttel befoltozták, egyelőre túléltem, ez van.

2020. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt pontosan nem értem. Miért nem tudtál kiegyenesedni? Úgy értem mit éreztél? Mert nekem nem fájt semmim. A vérnyomásom meg már a gimiben is ilyen volt. Lehet előtte is csak nem mérte senki. A háziorvos kétlem, hogy bemondásra ennyi idősen elküldene ilyen vizsgálatra. Egyébként ezt hol csinálják?
2020. okt. 27. 09:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Zsibbadást, szürkeséget, zsibergést. Iszonyatos fájdalmat, mintha a bordáim össze akarnának nyomni. Mint a szülési fájdalom, csak folyamatos. Mintha egy tubusból ki akarnák nyomni a belét fölfelé.

Ami szörnyűbb volt, hogy meg akartak győzni a mentősök arról, hogy mentális probléma lehet, arról kérdezgették a családtagokat, ugye volt mentális bajom. Mert ők nem látták okát a fájdalomnak.

A kórházban már nem emlékszem mi volt, később jött egy fiatal orvos, hogy neki köszönhetem, hogy átvittek MRI-ra, és kiderült.


De ha neked nem fájt egyáltalán, akkor nem ilyen lehetett. Bár nekem azt mondták később, hogy vannak spontán hegesedések is, és azóta egy kis figyelt pont is helyrejött. Ahogy mondják.


Annyira ritka betegségnek tartják, hogy szerintem csak az érsebészeti klinika foglalkozhat vele. 3/4 részben férfiakat érint, azt tartják, mert vannak családok, ahol elég sokan voltak, hogy nézhették. A baj, hogy öröklődhet, amire eddig 25%-ot gondolnak. Lehetnek külső jegyei, amikről hozzáértők gyaníthatják, mint a túl hosszú-vékony kezek-lábak, vagy a fej alakja. Persze férfiakon jobban látszik, ahogy mondják. De lehet kívülről teljesen láthatatlan, mint nálam volt, hogy más kötőszövetet nem érint, csak a verőereket.

Ha érdekel, találtam egy elég jó cikket a házipatikán a marfan szindrómáról.

2020. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen a marfan szindrómáról már hallottam. Méregettem is a karjaim hosszát mikor kerestem a ptxem okát. De én csak 167 vagyok és átlagos alkatú. Nem hosszúak a végtagjaim meg nem emlékszem már milyen jellegzetességek voltak felsorolva csak arra, hogy rám nem illettek. De tényleg nem fáj semmim, olyan volt mikor felallásra leesik a vérnyomás csak úgy maradtam nem múlt el pár perc múlva. Lincoln volt állítólag marfanos.
2020. okt. 27. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:

5

Van, akinél csak belső tünetek vannak, nekem azt mondták. És szerintem, ha tényleg vannak, akiknél csak már hidegen derül ki, amikor kiderítik, hogy mi volt az ok, akkor könnyen lehet, hogy többen is vannak, csak sokakat nem boncolnak/tak. Mert külsőre nem úgy néznek ki.

Én fiatalon alig 180 alatt voltam és lányként 50, anyaként 55 kg. Érdekes lenne/lett volna tudni, hogy az anyukám fiú unokatestvérei miben haltak 50 alatt meg csak úgy hirtelen, amire persze infarktust mondtak régebben.


Lincolnon jól látszott is. Az arcán, a fején is. Aztán mégse az végzett vele, ugye.


Jól látszik azon az amerikai úszón is, a Phelpsen is.

2020. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A tüneteim nem ilyenek voltak. Én nem vagyok marfanszindrómás és a családban sem volt senki. Köszönöm, hogy megírtad a történeted, tanulságos volt.
2020. okt. 28. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!