Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok ráállni a...

Miért nem tudok ráállni a lábamra felkelés vagy székről felállás után?

Figyelt kérdés

Amikor reggel felkelek vagy nap közben székről felállok, úgy érzem, hogy a bal lábam "kimegy alólam", nem tudja megtartani a súlyomat (nem vagyok túlsúlyos!). Reumatikus fájdalomhoz hasonló, hasító fájdalmat érzek, az első 2-3 lépést csak úgy tudom megtenni, ha valamire rátámaszkodom. A 3.-4. lépés után minden rendben, akár nagyobb távolságot is le tudok gyalogolni, csak az elindulás nehéz. A háziorvos reumára küld, a reumás fizikoterápiás kezelést ad, amitől viszont a vérnyomásom megy fel. 68 éves vagyok, tehát természetesen vannak betegségeim, azokat kezeltetem, így alapjában véve nem érzem magam betegnek. Kérem, hogy akinek hasonló problémája van, írjon, hátha van olyan tapasztalata, ami nekem is beválna.

Minden választ, tanácsot előre is köszönök.


2013. dec. 14. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
A háziorvos helyében én biztosan csináltatnék egy reuma-faktor vizsgálatot (vérvétel), de a Reumatológus szakorvos is kérhetne ilyen vizsgálatot. (esetleg egy reumás ízületi gyulladás kizárása miatt, amit nem feltétlenül azonnal és "csak" fizioterápiával kell kezelni). Jobbulást kívánok! :-)
2013. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. dec. 15. 11:55
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen :-)
2013. dec. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gerincsérv, discopathia kizárva ?
2013. dec. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A gerincprobléma kérdése részemről fel sem merült, mert egyszerűen arról van szó, hogy a bokám nem tud megtartani. Persze ez nem zárja ki az összefüggést, hiszen én csak egy "kóbor" fordító vagyok, az egészségügyi ismereteim csak a gyakran előforduló betegségekre szorítkoznak. A kérdés felvetését mindenképpen köszönöm, legközelebb felvetem a házi orvosomnak.
2013. dec. 25. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!