Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvás után zavarodottság?

Alvás után zavarodottság?

Figyelt kérdés

Először is, tegnap éjjel nem sokat aludtam, mert zh-ra tanultam így kevesebb mint 2 óra alvást sikerült csak produkánom. Tudom, hogy ez rossz meg minden, de nem ezen van most a hangsúly.


Késő délután, amikor hazaértem, úgy döntöttem, hogy lepihenek. El is aludtam, mindössze 45 percet szundítottam, de úgy ébredtem fel, hogy azt hittem, már másnap van és teljesen időzavarban voltam. Ezenkívül fáradtabb voltam mielőtt lefeküdtem, ami nem meglepő, tudom, de ezzel együtt olyan furcsa volt a közérzetem. Mintha a testem ébren lenne, de agyban még mindig aludnék. Kimentem a konyhába inni, de mire visszaértem, szinte képszakadás, és megint akkor tértem egy pillanatra tudatomhoz, de utána megint mintha kihagyott volna vagy nem tudom. Nagyon rossz volt, tényleg mintha csak a testem lenne ébren, az elmém egy része alszik, a másik része meg azt éreszgeti bizonyos időközönként, frászt hozva rám. 5 perces hidegvizes mosakodás után elmúlt az egész, de borzasztó rossz érzés volt. Nagyon nem is tudom körülírni, így talán nem is olyan világos, de mintha lennék én, testen kívül, és ami történik azt nem tudom irányítani tudatosan... Nagyon félelmetes.


A kérdésem az, hogy a kevés alvás/fáradtság okozta ezt a zavarodott állapotot?



2020. okt. 13. 23:38
 1/3 anonim ***** válasza:
ilyesztő de nem hiszem hogy a keves alvastol van. en volt hogy nem aludtam semmit és nekem ilyen még nem volt. max ha huzamosabb ideje alszol keveset.
2020. okt. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagy valószínűséggel ez csak a kialvatlanság és a nagy mértékű fáradtság miatt volt. Bár ha eddig rendesen aludtál és csak tegnap nem jött össze, akkor az még nem hiszem, hogy ilyet okozna, de ha már egy ideje nem alszol eleget, akkor előfordulhat.

Pihend ki magad, ennyi alapján nem valószínű, hogy komolyabb bajod van. Persze ha az elegendő alvás ellenére se múlna el és továbbra is ilyeneket tapasztalnál, akkor fordulj orvoshoz, de egyenlőre ennyi alapján nincs okod aggódni.

2020. okt. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ezt tapasztaltam mar. Alvashiany miatt van
2020. okt. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!