Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Titeket milyen mentális...

Titeket milyen mentális betegséggel diagnosztizáltak? És hogy írnátok le a tüneteiteket? Képesekvagytok megfogalmazni a bennetek zajló zavarodottságot?

Figyelt kérdés

Szeretném tudni hogy mivel próbáljátok/tudjátok magatokat kontrollálni? És ha egyedül vagytok ti is , milyen kapaszkodókat fedeztetek fel magatokban, és hogyan? Hogyam tompitjátok azt a bézs zümmögést pl a szorongásnál, vagy a dührohamokat a bpd-nél?!

ÉS HOGYAN NYUGTATJÁTOK MEG A LELKETEKET A SZÉGYENFOLTOK UTÁN, AMIKET A MÚLTBAN KÖVETETTEK EL?! PL MÉLTÓSÁG ELVESZTÉSE


KÉRLEK HA VAN IDŐD ÉS TE IS HASONLÓ CIPŐBEN JÁRSZ, VÁLASZOLJ TÉTELESEN A KÉRDÉSEIMRE.



2020. ápr. 20. 06:49
 1/5 anonim ***** válasza:

1. borderline-nal diagnosztizáltak

2-3. egy totális katyvasz van bennem, folyamatosan változik a hangulatom, sokszor egyik pillanatról a másikra, de nem is inkább hangulatváltás ez már, hanem mintha személyiségváltás lenne, nagyon durván idealizálok, aztán persze jön a devalválás, rettegek az elhagyatástól, konstans halálvágyam van és öngyilkossági gondolataim majdnem minden nap, és sokszor erős késztetés, hogy bántsam magam.

még ezer dolgot tudnék felsorolni, de ezek a legnehezebbek.

4. a pszichológusommal írtunk egy szerződést, hogy nem szabad kárt tennem magamban semmilyen módon, különben megszakítja a terápiát. ez az, ami visszatart attól, hogy megvágjam magam.

5. az öngyilkosságtól a vallásosságom tart vissza, hogy nem akarok ekkora bűnt elkövetni.

6. szorongásra és dührohamokra nincsen semmilyen módszerem, csak várom, hogy elmúljon. esetleg ha dühös vagyok, segíteni szokott, ha egy barátnak ezt kiadom magamból.

7. ennél nagyjából minden problémám nagyobb, hogy mondjuk azon szégyenkezzek, hogy 10 évvel ezelőtt túl könnyen lefeküdtem néhány pasival. persze bűntudatom van sok dolog miatt, de ez inkább ahhoz köthető, hogy rossz pályát választottam, és ezt jó lenne mihamarabb kijavítani.

2020. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, nagyon hasznos számomra!


Vannak még kérdéseim, ha nem nagy probléma.


Normálisan funkcionálsz? Mármimt nincs gond a memóriáddal, a gondolkodásoddal, a realitás érzeteddel?

Nem kerülsz enyhén katatón állapotba? Mikor egy kis kommunikáció is nagy feladat, hogy egy szót kipréselj a szádon?


Neked is van/volt olyan személy az életedben aki köré építed az egész lényed és életed? (És akit teljesen kikészitettél?)


Mi a helyzet a Stigmatizációval?

Tutuláltak már őrültnek (pl egy ex , mikor kidobtad , aztán újra és újra megkerested , míg nem minden egyes csatornán megszakította veled a kapcsolatot?! Saját tapasztalat )


Ezer és ezer kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, de így is túl sokat kérdeztem már.

2020. ápr. 20. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Normálisan funkcionálsz? Mármimt nincs gond a memóriáddal, a gondolkodásoddal, a realitás érzeteddel?


A kognitív torzítások közül nagyjából mind jellemző rám, és eléggé szélsőségesen, tehát a gondolkodásommal van probléma bőven, a másik kettő az rendben van.


Nem kerülsz enyhén katatón állapotba? Mikor egy kis kommunikáció is nagy feladat, hogy egy szót kipréselj a szádon?


Ez nem jellemző rám.


Neked is van/volt olyan személy az életedben aki köré építed az egész lényed és életed? (És akit teljesen kikészitettél?)


Nagyjából mindenkit kikészítettem már, de van az életemben "favourite person", aki teljesen a középpontban van, ráadásul úgy, hogy ez az egész csak plátói.


Mi a helyzet a Stigmatizációval? Tituláltak már őrültnek (pl egy ex , mikor kidobtad , aztán újra és újra megkerested , míg nem minden egyes csatornán megszakította veled a kapcsolatot?! Saját tapasztalat )


Őrültnek még nem nevezett senki, inkább a probléma degradálása jellemző pl. hogy én eltúlzom, elmerülök a betegségtudatban ilyesmi.

2020. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anorexia nervosa (kigyogyultam) és videojáték függőség
2020. ápr. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. máj. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!