Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Vegán pizzától mehetett a hasam?

Vegán pizzától mehetett a hasam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mostanában ha rostosabb dolgot eszem azt nagyon megérzi a szervezetem. Tegnap még semmi szokatlan nem volt, de este ettünk egy mirelit vegán pizzát, egy felet bevágtam. Nagyon sok zöldség volt rajta: aprított spenót, paradicsom, passzírozott paradicsom, hagyma, gomba.. Sőt tegnap teljes kiőrlésű kenyeret is ettem.

Reggelre csikarta a hasam és úgy ahogy volt vissza is köszönt.


Lehetett ez a sok rosttól? Vagy a hasam már nem bírja a mirelit ételeket arra is gondoltam, mert szinte sosem eszem már ilyet.



2020. okt. 15. 09:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

De jó hogy mondom egyébként, pont emiatt mentem el az IgG alapú tesztre, mert néha ilyen lágyabb alkalmanként.. Egyedül a tejfehérjére jött ki pozi, a tojásra és élesztőre pedig enyhe. Bár lehet a kenyerekben akkor néha az élesztő nem tetszik neki, az is csak bizonyos mérték felett.

Tejre null diétán vagyok, abszolút semmi tejtermékeset nem fogysztok, de lassan próbálok tehrelést, mert szinte 3 hónapja elhagytam (:

2020. okt. 15. 16:55
 12/16 A kérdező kommentje:
mondod* :D
2020. okt. 15. 16:56
 13/16 anonim ***** válasza:
Ajánlom a laktózmentes, növényi alapú tejeket az esetedben, tényleg finomak. :)
2020. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Igeen én is azokat iszogatom (:

Nagyon finomak, főleg a kókusztejre kaptam rá De csinálnak pudingot is, sőt még főzőtejszíneket is abból is a kókuszos pl. isteni csirkével, spenóttal.

Azért tej nélkül meg lehet lenni, én imádtam mondjuk de nem hiányzik. Egyedül talán a sajtok, nagy sajt ínyenc vagyok de remélhetőleg majd lassan vissza lehet vezetni.

2020. okt. 15. 17:46
 15/16 anonim ***** válasza:
Én speciel gluténérzékeny vagyok, nagyon nehéz rávennem magam a glutén hanyagolására. Ha laktózérzékeny is lennék, nem szeretnék élni, annyi biztos. :D
2020. okt. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ááh ne mond ezt nagyon sok embernek van több féle érzékenysége. Nekem is többre jött ki, csak azok enyhék, tehát lehet az sok embernek szintén van csak nem is tud róla.

A laktóz mondjuk szarabb lehet mint a tejfehérje abból az egy szempontból, hogy az egy életre szól általában. Viszont ott van laktáz tabi és sok a laktózmentes cucc. Tejfehérjésként nehezebb kerülni a kajékat. De az a durva, hogy pár hónapja nekem semmi bajom nem volt semmilyen kajától..

2020. okt. 15. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!