Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez jó vérnyomásérték? Mitől...

Ez jó vérnyomásérték? Mitől mehetett feljebb? Mivel csökkenthetném házilag?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Pár napig méregettem a vérnyomásom, 120-125 közötti.. a második érték 80 körüli. Pulzusom 70-80. Régebben 110-115 volt. Lehet attól is magasabb, hogy most télen, keveset mozgok? Mert alapból sokat sportolok, futok, biciklizek, de -2 fokokban nem olyan kellemes kimozdulni se. :/ Hogyan csökkenthetném vissza 110-es értékre? Vagy legalábbis alacsonyabbra? Ha pl.aerobicozok, tornázok, sétálok sokat, az beállítja normálisra? Sok vizet iszom, zöldség-gyümölcsöt is bőven eszek, kerülöm a sós, zsíros ételeket. Nem iszok alkoholt, nem cigizek. Mit tehetnék még? A családban gyakori volt a magas vérnyomás, bár akiknél ez jellemző volt, mint túlsúlyosak is voltak. Rajtam kívül mindenkinek van túlsúlya a családban. Én 162 cm, 55 kg vagyok.

2016. jan. 1. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkét érték teljesen normális, felesleges a csökkentésre törekedni.
2016. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Biztos? Hmm.. akkor elég, ha szimplán igyekszek továbbra is egészséges életmódot folytatni? Csak azért furcsálltam mert 1 éve mérték többször is mikor kórházba voltam és 110-es értékek voltak. És nem gondoltam, hogy 1 év alatt ennyit emelkedik.
2016. jan. 2. 00:34
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg neten összeírtak mindent... hogy 119-ig tekinthető optimálisnak, meg néztem hogy az életkoromhoz mennyi lenne a normál és 110/71-et írt.
2016. jan. 2. 00:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy jó.

Arról nem is szólva, a vérnyomás nem egy szűken szabályozott, fix paraméter, mert kismillió dolog befolyásolja. Eleve nem mindegy, hogy melyik napszakban méred, az se mindegy, ha 30 perces sétából érsz haza és azután méred, vagy 2 óra TV-zés után, sőt akkor is többet tudsz mérni, ha sokáig ülsz, majd gyorsan felállsz levenni a vérnyomásmérőt a polcról.

Az is lehet, hogy valami miatt egyszer magsabbat mértél de azután minden mérésre rástresszelsz és már az is plusz 10-20 Hgmm-t jelent.


Jelenleg az az álláspont, hogy 135/85 Hgmm alatt nem kell a vérnyomáscsökkentéssel foglalkozni. De ha mondjuk 1x mérsz egy 140/90-et akkor se kell kétségbe esni, mert a vérnyomást több mérésből, hosszabb távon (vérnyomásnapló) lehet csak értékelni, nem egyszeri véletlenszerű mérésekből.

2016. jan. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2016. jan. 2. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!