Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Utalhat ez laktozerzekenysegre?

Utalhat ez laktozerzekenysegre?

Figyelt kérdés

Az eddigi 22 evem alatt meg sose fordult elo hasonlo, tanacstalan vagyok. Hozzateszem gyorsan, nem menstrualok jelenleg, nincs semmi egyeb tunetem, ami az alabbiakat okozhatna.


Tudni kell rolam, hogy minden reggel es delelott kavezom, tejjel iszom. De amugyis fogyasztok tejtermekeekt. Es a heten kezdtem el tapasztalni amit korabban nem, hogy felpuffadok es hasmenesem lesz. Eloszor csak arra gyanakodtam hogy rosszat ettem (hetfon szekely kaposztat, ami szokott neha gondokat okozni) vagy valamit nyavajat bekaptam, de minden nap elojott ez, ma mar raadasul ugy, hogy nagyon hirtelen allt gorcsbe a hasam es bocsanat a kifejezesert, de majdnem osszekakaltam magamat a munkahelyemen. Nem tudok masra gyanakodni, csak arra hogy laktozerzekenyseg allhat a hatterben. Komolyan holnap mar picit felek is bemenni dolgozni, ki tudja mi var ram. Szoval csak ennyi a kerdesem hogy szerintetek ez lehet laktoz vagy valami mas?



2020. okt. 15. 22:46
 1/3 HappyHug ***** válasza:
Utalhat ra. Érdemes lenne orvossal tesztet csináltatni
2020. okt. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hanyagold pár napig a laktózt, ha jobban leszel, igyál újra tejet, ha újra ilyen gondok fognak gyötörni, akkor igen, valószínüleg laktózintolerancia.
2020. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát a laktózérzékenység diagnosztizálásához max. azért van szükség orvosra, mert egész jó összegű adókedvezmény jár érte. Amúgy annyira egyértelmű egy idő után. Megeszel egy falat túrórudit és egy perc se telik el és görcsben van az egész hasad. Görcsök, hasmenés, nagyon gyorsan a laktózos cucc után. aztán kipróbálod ugyanazt megenni laktázenzimmel és tádám, ha nincs tünet, akkor laktózérzékenység.

Persze ez nem ilyen egyszerű, mert a gluténérzékenység egyik első tünete a laktózérzékenység megjelenése, mert pusztulnak a bélbolyhok a gluténtól és nem tudják a szükséges enzimet termelni. Ha a gluténérzékenységet kezelik diétával és felépülnek a bélbolyhok, ez esetben megszűnik a laktózérzékenység. Viszont nagyon nagy százaléka az embereknek csak úgy simán genetikailag nem termel laktózlebontó enzimet egy életkor után, mert már nincs szükség arra, hogy anyukánk tejét megemésszük.


De a lényeg, hogy nayon egyértelmű, ha valaki laktózérzékeny. Én 36 évig bírtam a tejet, azóta csak laktózmentes megy vagy enzimet kell szednem a kajához. De ez is fura, hogy 36 éves koromtól fogva vagyok rá érzékeny tudtommal, de már 30 körül nagyon durván refluxos lettem. Mi van, ha már az is a kezdődő tünete volt?

2020. okt. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!