Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszió lenne? Bővebben lent

Depresszió lenne? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Pár hete nagyon rosszul érzem magam. Be pánikolok mindentől, olyan nyomott a hangulatom, és olyan érzésem van mint aki napokon belül meg fog halni, és mint akinél legalább 3 halálos betegséget diagnosztizáltak volna. :S Ha fáj a fejem, akkor tuti agydaganatom van, rendesen készülök már a halálra. :S Nincs kedvem semmihez, nem csinálok egész nap semmit, ha hívnak a barátaim valahova nem megyek, mert nem bírok magamon erőt venni h kimozduljak. Már lassan az is nehezemre esik, hogy kimozduljak itthonról, és pl átmenjek a boltba, vagy ha sikerül is, attól félek h összeesek valahol, és elképzelem h jön értem a mentő, meg ilyenek. Kb 1-2 hónapja nehézlégzésem van, folyamatos pánikrohamok, nehezen alszom el, viszont ha sikerül, akkor sose riadok fel, nyugodtak az éjszakáim. Folyamatosan görcsbe érzem az egész testem, feszült vagyok nagyon. Már-már rosszul vagyok az ébrenléttől, mert tuti jönnek a pánik rosszullétek. Néha lezsibbad a bal karom, általában akkor érzem hogyha megemelem, és esténként. Régen is voltak rosszulléteim, de talán ilyen veszélyes mértékben nem, akkor le tudtam magam nyugtatni, hogy nincs gond, és elmúlt, de már hetek óta ez van. Félek rámegy az egészségem, a szívem néha szanaszét van, érzem h tachykard lettem már a stressztől, és ott a szívritmuszavarom aminek nagyon nem tesz jót a folyamatos feszültség. Félek nagyon:S Van, vagy volt valaki ilyen helyzetbe? Hogy lábaltatok ki belőle? Én ezt már nem bírom néha, most kéne a legboldogabbnak lennem :'(


19 (lány)


2010. aug. 9. 08:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Voltam ilyenbe de kilábaltam belőle! Pánikbeteg voltam és full depressziós!!! Nekem a hit segitett! És ne felejtsd,az agynak mindent be tudsz diktálni köztük azt is hogy semmi bajod és totál egészséges vagy! Pozitivan gondolkodjál tudom nehéz de hidd el el fog mulni!
2010. aug. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A leírtak alapján akár depresszió, akár szorongásos zavar (pánik, vagy valamiféle fóbia)is lehet ez. A legjobb megoldás az volna, aha felkeresnél egy pszichológus, aki fel tudná tárni mindeme rosszullét okát! Megtanulhatnál relaxálni az is sokat segít az ilyen feszültségek kezelésében (ezt relaxációs terápiában képzett pszichológusnál vagy természetgyógyásznál lehet). Ha a háziorvoshoz fordulsz, ő valószínűleg fog tudni tanácsot adni, hogy hol találsz ingyenes pszichológiai tanácsadót, de vigyázz, mert ha a pszichiátriára kapsz beutalót, ott terápia helyett csak legyógyszereznek! Leghatékonyabb, de legköltségesebb ha magánrendelésre mész, ha érdekel megadhatok több számot is.
2010. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hello!

En ilyen helyzetben nem voltam, de depresszios mar igen, szoval azt elmondhatom, hogy te nem abban szenvedsz. Szerintem ez inkabb valami panikbetegseg lehet, szorongas, stressz, vagy ilyesmi. Keress fel egy pszichologust, o majd segit. Sok szerencset!

2010. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igazság szerint orvoshoz akkor fordulnék ha már minden kötél szakad, ha a torkom fáj akkor is inkább itthon szenvedek mint orvoshoz menjek ... nehéz így meggyőzni magam, hogy egészséges vagyok, annyi jár a fejembe h fiatal vagyok, mi bajom lehetne?! De sajnos mára ez a gondolkodás sem segít .. jó lenne életcélt találnom, de szinte semmi sem érdekel :S

Megkérdezhetem, h szedtél vmi gyógyszert?

2010. aug. 9. 08:45
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ !
2010. aug. 9. 08:47
 6/7 A kérdező kommentje:
egyébként nézegettem a depi tüneteit, a háromnegyede illik sajnos rám ... :S annyi h én nem fogyok, hanem hihetetlenül sokat eszek, és inkább hízok :S pedig nagyon vékony voltam eddig :S
2010. aug. 9. 08:48
 7/7 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján ez nem depresszió, hanem súlyos szorongás.

Mindenképpen fel kell tárni ennek az okait és kezelni kell, mert különben sokkal rosszabb lehet. A szorongás és a pánikroham tünetek, melyeknek komoly okai lehetnek.

Fel kell keresni a területileg illetékes ideggondozót, ott mind pszichiátert, mind ingyenes pszichológust találsz. Önkezeléssel nem érdemes az időt húzni, mert segítség nélkül nem fogsz kijönni. Segítséggel viszont hamar kijöhetsz belőle, ha nem vársz hónapokat és nem rögzülnek a betegségelőnyök.

A problémáddal nem vagy egyedül, de a megoldás mindig egyedi elbírálást igényel. Ebbe beletartozik a gyógyszerelés is. Valószínűleg átmenetileg arra is szükség lehet, amíg a pszichoterápia nem erősít meg annyira, hogy le lehessen tenni.

Az első lépés az, hogy szakemberhez fordulsz, nem az időt húzod.

2010. aug. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!