Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mik lehetnek a depresszió...

Mik lehetnek a depresszió okai és mi lehet hatásos ellenük? 18/F

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ha elmész valamerre aki a természetbe,de a legközelebbi park is jó.

Nagyon szép idő lesz ma érdemes valahova elmenni,esetleg ha van rá pénzed egy gyógyfürdőbe,,ott mindig vannak olyanok akikkel beszélgethetsz,és úszó medence is van és lehet,hogy szauna is.

Nekem ez jön be.

Felcsomagolok szendvics itóka irány buszállomás,,és 5-6 ezer ft és volt egy klassz napom

2011. okt. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Oka lehet ezer meg egy:


-Csalódás

-Önértékelési hiány

-Ambivalencia

-Valamilyen betegség

-Működési rendellenesség(ek) a testben

-Túlhajtott szellemi tevékenység

-Szülés utáni depresszió (téged legkevésbé érint)

-Elutasítás

-Túlzott célkitűzések

stb.


A depresszió nem véletlenül jön létre, mindig van oka. Oka viszont láthatod, sokféle lehet. Ezt az okot kell megtalálni, és azután lehet ellene tenni.

2011. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. okt. 2. 16:53
 4/4 anonim válasza:
100%

Látom kaptál már válaszokat de azért én is leírom amit tudni kell még erről.

A depresszió az tulajdonképp az ego szerepvesztéséből adódó enyhébb/súlyosabb hangulati/érzelmi zavar.

Ha belegondolsz egy ember életében számtalan szerep adódik. Családfenntartó, jó édesapa, jó édesanya, nagyszülő, testvér, jó barát, jó barátnő, jó szakember, menő csávó, bombanő stb. Ki melyikkel azonosul vagy szeretne azonosulni. Ha ez valamilyen okból nem sikerül és nem sikerül az egyénnek beazonosítani a helyzetet, hogy Ő most igazából egy szerepből esett ki na akkor jöhet a depressziós, kedvetlen lelkiállapot. Remélem tudtam segíteni...

2012. aug. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!