Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Melyik a legerősebb vény...

Melyik a legerősebb vény nélkül kapható fájdalomcsillapító?

Figyelt kérdés

Cataflam dolo,esetleg Algopyrinre tippelnék,mert az régen vényköteles volt.

Ti mit mondtok?

Csak érdekel,szerintem talán az algopyrin.



2020. okt. 24. 02:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen fájdalomra?
2020. okt. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezek nagyrésze amolyan "mindenre jó kategória,mindent csillapítanak kicsit,de elsősorban fejfájásra gondoltam,de láz/torokfájás,gyulladáscsökkentő hatás alapján is lehet nézni😃
2020. okt. 24. 02:20
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Fejfájásra ibuprofen vagy metamizol (algopyrin). Cataflam dolo főleg ízületi fájdalmakra hatásos.
2020. okt. 24. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi😃 Aspirinról mi a véleményed amúgy?

Az tényleg a "mindenre jó" kategória,bár nem valami erős.

2020. okt. 24. 02:34
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Gyomorpanaszokat okoz, illetve vérzékenységet. Enyhe fájdalomra tökéletes lehet, esetleg lázra.
2020. okt. 24. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Aspirin csak tartós szedése okoz gyomorpanaszt, illetve vérzést, vérzékenységet, illetve ha más gyógyszerrel kombinálva szedik. (Olvass utána, itt most nem részletezném.)

Műtétek után ajánlják vérhígítóként is szedni (mivel véralvadásgátló), amellett, hogy fájdalom csillapító hatása is van. Hatóanyaga ugyanaz, mint a Kalmopyriné. (acetilszalicilsav)

Gyulladás csökkentő, láz, fájdalom csillapító hatása van. Én közepes fájdalomra is javasolnám. Hatásfokban jobbnak tartom, mint például a Rubophen, van a Paracetamol (és ilyen hatóanyagot tartalmazó) gyógyszereket. De ez csak az én véleményem, mert nekem a paracetamol nem igazán hat.


Gyors, és hatékony fájdalom csillapítására, én Advil Ultra Forte-t tartok itthon. (Ibuprofen a hatóanyaga.)

2020. okt. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Hasfájásra hajlamos egyéneknél kialakulhat akár egyszeri használat után is a fájdalom, a vérzés szintén, mivel, ahogy Te is írtad, véralvadásgátló hatással rendelkezik.
2020. okt. 24. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7: Nem vonom kétségbe, de általában nem ez a fő jellemzője, hogy gyomorfekélyt, fájdalmat, vérzést, vérzékenységet okoz.

Legtöbb esetben mindenki ismeri azt, hogy mire érzékeny, mi az amit aztán soha többet nem akar szedni.

Nekem például az Augmentin kínzó hasfájást okoz, s bár nem vagyok penicillin allergiás, mindig kérem az orvost, hogy ezt sose írja fel. Igaz, ez antibiotikum, csak példának hoztam fel.

Ennyi erővel mondhatnánk, hogy aki sose szed fájdalom csillapítót, de egyszer beszedi, az kaphat agyödémát, ha allergiás valamelyik összetevőre. Előfordult ilyen is, de nem ez a jellemző.

Nem kötözködésképpen, csak mondom.


Egyébként az Algopyrin tényleg jó.

((Kár, hogy időnként receptessé teszik (előfordult néhányszor - most épp megint recept nélküli), mert észbe kapnak, hogy annyian megszokták, ezzel csak az orvosokat terhelnék le, hogy Algo recepteket írogassanak.))

2020. okt. 24. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen,szerintem is elég erős,lehet érezni,most az algoflex forte lett receptes,legalábbis a nagyobb dózisú.

Nekünk régebben volt itthon 1000mg-os,az jó erős volt.

2020. okt. 24. 04:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!