Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ebben a korban normális?

Ebben a korban normális?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves vagyok, és mindig kínoz visszatérő gyomorégés. A semmiből szokott előjönni, és kb 1-2 hétig lappang, fura a gyomrom, ha bikarbónás vizet iszom az csodát tesz, de van amikor vényköteles gyógyszert kell szednem, hogy kibírjam. Észrevettem, hogy az alkoholt már nem nagyon bírom, az hamar előhozza, elég 1 sör hozzá. Illetve ha huzamosabb ideig iszom kávét, vagy nagy stressz után jelentkezik. De azért furcsa, mert miután "begyógyul" (szerintem mindig kezdődő fekélyről van szó) akár hetekig, 2-3 hónapig ihatom a kávét (de az is csak 1 latte vagy presszó egy nap...) és semmi bajom. Aztán egyszer csak mindentől égni kezd, és akkor kis diétára fogom magam, aztán megint eltűnik. Mint egy körforgás. Van még valaki ilyen problémával? Azért idegesít mert 21 vagyok.... és alkoholt nem bírok inni, ami azért egy évben 1-2x nekem is jól eshet. Nem is dohányzom, és egészséges vagyok. Mégis miért ver az Úr? XD

2020. okt. 30. 14:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja és tudom lesz, aki azt írja, hogy az orvost kérdezzem. Ők mindig egy legyintéssel elengedtek a vényköt. gyógyszerrel és nem mondtak semmit.
2020. okt. 30. 14:17
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet ciklikus. De egy jotanacs. Pont azok a dolgok csinalnak savat, amik artalmatlannak tunnek. A sokat ajanlott babapiskota pl nagyon. Csokolade, edesseg, kekszek, kenyer magaban. De persze sajttal, paprikaval, kombinalva mar oke.

Csak azert mondom, mert megertem, ha a kaverol nem tudsz lemondani.

2020. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hát igen, a kávéról ilyenkor rögtön leálltam, de olyna elvonási tünetem lett tőle (nem is tudtam először h attól van..), h majdnem belehaltam. Már azért, mert borzalmasan fájt a fejem 3 napig, de a fájdalomcsillapító rágja a gyomrot, így azt nem tudtam bevenni, közben a gyomorra szedtem a gyógyszert, de már olyan rossz volt, h végül fájdalomcsillapítót is kellett.:,D Hányinger vegyítve gyomorégéssel migrénnel:) Életem legrosszabb 4 napja volt. Úgyhogy azóta igyekszem nem nagyon rászokni a koffeinre, h megint ezen keresztül menjek, de nem tudom ez a napi 1 kávé miért ilyen addiktív egyébként. Biztos érzékenyebb vagyok mindenre má xd. De a többire is odafigyelek akkor jobban.
2020. okt. 30. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
lehet helicobacter pylori, ha nem kezelteted, megjárod
2020. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Veszek gyorstesztet abból is jövőhéten, most már tényleg ki kéne zárni xd Egyébként a tejbegríz jó ilyenkor ugye?
2020. okt. 30. 17:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Tejes dolgok nem éppen
2020. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Pedig pont úgy tudtam, hogy a tejtermékek jót tesznek:DD Jaj, nem bírom én ezt már.
2020. okt. 30. 18:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Általában fertőzésben gennyképzők, kivéve egyes élőflórát tartalmazó joghurtokat, kefireket
2020. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Activiát szoktam:)
2020. okt. 30. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!