Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Más is működik még úgy, hogy...

Más is működik még úgy, hogy "éhenkórász" létére minden, csak nem vékony? Lehetek ennek ellenére alultáplált?

Figyelt kérdés

Én határozottan így definiálnám magamat, mert sokat vagyok éhes, viszonylag ritkán eszek, tegnap például egész nap tanultam és ebédelni egyszerűen elfelejtettem. Az étrendem kevesekénél egyszerűbb, vega vagyok, glutént nem ehetek, "luxusabb" életek pedig (édességek és gyorsételek egész sora) nem ritkán, hanem egyáltalán nem kerülnek elém.

Sajnos történik olyan is, hogy a nekem főzött ebéd egy része a hűtőbe kerül, mert egyszerűen nem bírom mindet megenni (amit sajnálok!), szóval a "zabálásról" ennyit.

Minden leírt dolog nekem nem erőfeszítés, hanem egyszerűen ilyen beállítottságú vagyok.

71 kiló alá akkor se kerülök, ha fél napig nem eszek, mert a másnaposság éppen elvitte az étvágyamat, vagy ha sokáig aludtam.

Fiatal huszonéves lány vagyok, és az autoimmun pajzsmirigy betegségem ellenére a legfontosabb pajzsmirigyhormonom értéke totál tartományban van. Bár erre szedek gyógyszert.

Remélem eleget írtam erről, még így is hosszúnak érzem. Köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 19. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy nagy probléma a laborhatárokkal, nagyon tágak, ha nem így lennének persze a fél világot kezelni kellene. Viszont ez azt jelenti, hogy rengeteg ember szaladgál kezeletlenül subklinikus alulműködéssel vagy kezelve de alulgyógyszerezve. Nézd meg jobban a laborodat, benne van az optimálisban zöld tartományban? Ha nem akkor ne is várd a fogyást bármennyire is erősködik az orvosod, hogy ez így nagyon jó.

[link]

Ha viszont benne vagy a zöldben akkor következik a másik mumus, az inzulinrezisztencia kérdése.

2020. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kék közepén van. 50 mikrgr. Letrox. Biztos ettől van minden?
2020. nov. 19. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt biztosan tudod, hogy az elfogyasztott táplálékból a bélbaktériumok állítják elő és szolgáltatják számodra az energiát, amit aztán vagy elhasználsz, vagy zsír formájában elraktározol. Azt viszont biztosan nem tudod, mert egészen friss felfedezés, hogy ha a beleidben a Firmicutes fajok kerültek túlsúlyba, akkor gyakorlatilag képtelen vagy fogyni, mert egységnyi táplálékból 2x annyi energiát állítanak elő.
2020. nov. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Ez nagyon igaz, biztos ezért müködök úgy, ahogy. Lehet, hogy ezen a vonalon kéne elindulnom.
2020. nov. 19. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!