Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi ideig szoktatok fürdeni...

Mennyi ideig szoktatok fürdeni, zuhanyozni?

Figyelt kérdés

Mindent beleszámítva, hajmosás, fürdés, álldogálás a meleg vízben/meleg víz alatt, szőrtelenítés, stb. Vagy úgy általában meddig vagytok a fürdőszobában? Valamint szerintetek sok vizet fogyasztotok? Ha nem, milyen módszerekkel próbáljátok spórolni a vizet?

21/L



2020. nov. 27. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez hosszadalmas dolog, mert nagyon szeretek meleg vízben "pancsolni". Zuhanyozáskor is legalább 10 percet vagyok a víz alatt, ha viszont bele tudok ülni egy kád forró vízbe, akkor minimum fél óra hosszat nem jövök ki belőle.

Igen, ezzel sok vizet elhasználok. Egyéb tevékenységeknél viszont igyekszem ezt legalább egy picit kompenzálni, pl. nem folyatom a vizet addig, amíg a kezemet szappanozom vagy a fogamat mosom.

2020. nov. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha sietek, akkor 10 perc az egész. Ha nem, akkor akár fél órát is képes vagyok ott ácsorogni. Az élet más területein elég takarékos vagyok, de heti 1-2x tényleg elhasználok egy kis plusz melegvizet. Nem azt mondom, hogy elpazarlom, mert a saját örömömért felhasználni valamit nem automatikusan pazarlás. Ez nem kerül olyan vészesen sokba.


Nagyon hosszú a hajam, úgyhogy hajmosáskor még több víz kell. Fél óra alatt azért az is megvan. De ritkán mosom, pont azért mert macerás, és így kevesebb vizet használok összességében.


Sokat javított a vízfelhasználáson, hogy vettem egy 1000 Ft-os új zuhanyfejet, amin kisebbek a lyukak, mint a régin voltak. Ha gyengébben nyitom meg a csapot, akkor is spriccelve jön belőlve a víz, nem áll össze egy csorgó sugárba.

2020. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is imádok zuhanyozni is meg fürdeni is.Ha dolgozom,reggel 10-15 percig zuhanyzom,este inkább 20 perc.Ha csak úgy zuhanyzok,de nem sietek sehova,általában 20 perc.Ha hajat mosok akár 45 perc is,mivel nagyon nehezen fésülöm ki a hajam.Nagyon sok vizet használok.Míg egyedül éltem Budapesten,általában 18-20 ezer ft volt a vízszámlám (de az 5 évvel ezelőtt volt,meg ha jól emlékszem három havonta jött vízszámla).Most a párommal élek külföldön és seggreült mikor az elsô vízszàmla megjött :D mondtam,hogy ezen sajnos nem tudok és nem is akarok változtatni,de én állom a vízszámlát.Minden tusoláskor borotválkozok egyébkènt,de ez viszonylag gyorsan megy,mert korábban csináltam végleges szőrtelenítést,tehát nem is nő olyan nagyon a lábamon.
2020. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még! :)
2020. nov. 27. 17:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kb 1 órát töltök a kádban, ha hajat mosok és szőrtelenítek is, majd utána még fél óra a fésülés és szárítás... Szerencsére csak heti egyszer játszom el ezt :D A többi napon csak gyors zuhany megy. Úgy próbálok spórolni, hogy nem engedem tele a kádat fürdéskor. :D


25l

2020. nov. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Zuhanyzás kb 5 perc, hajmosásnál 10. Ha fürdök, az kb fél óra szokott lenni.
2020. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Zuhanyozni 10-20 percet. Fürödni kádban 30 perctől 2 óráig is lehet.

21/f

2020. nov. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Változó. Tini koromban meg sokáig huszonévesen is hosszasan szerettem fürödni a kádban jó sok vízben és nagyokat pancsolni, a fürdőszobát akár eláztatni
2021. jan. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!