Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Kis mennyiségű "nyákcsík" a...

Kis mennyiségű "nyákcsík" a székleten? Normális még?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Bocsánat kicsit undi de nem tudom másképp leírni. Ma délután mikor elvégeztem dolgom picit szorulásos volt - eleinte csak ilyen "bogyó" jött - tehát keményebb volt a produktum.

Én az a típusú ember vagyok, aki azért ránéz mielőtt lehúzza. És egy részen vékony csíkot láttam a felszínén, de csak ott. És én hülye rákerestem ilyesmikre és már riogat mindenfélével a Google, de pár helyen meg azt olvasni, hogy bizonyos mennyiség teljesen normális és előfodulhat..

Volt már valakinek ilyen?



2020. dec. 28. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha nő vagy, akkor lehet, hogy fehérfolyás került rá a hüvelyedből. Ha férfi vagy, akkor passz.
2020. dec. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ha bárki keresné a választ (egyébként nő vagyok)

Egy magán gasztrós írását találtam a témáról egy fórumon, miszerint sokan fordulnak hozzá megijedve ilyen/hasonló kérdéssel. A válasza, hogy a bélrendszer alapból termel ilyen "nyálkát", mely némely esetben látható, néha nem. Ha kevés látszik itt-ott a felszínen normális lehet a jelenség főleg(!) ha az illetőnek enyhe székrekedése van/bogyós a széklet, mert ekkor több "anyagra" van szükség hogy a szervezet segítsen ezt kivinni, sok folyadékot kell inni ilyenkor. Mindig fellelhető a székletben, de egy nagyobb/lazább széklet esetében nem feltűnő a szemnek. Problémát akkor jelenthet, ha feltűnően sok mennyiség borítja a produktumot. Tehát a nyák egy normális jelenség és azt is kiemelte, hogy pár oldalon olyan téves diagnosztikákat hoznak fel rá, ami alaptalan. Legnagyobb gond amit jelenthet egy fiatalnál az az IBS/ételérzékenység.

2021. jan. 2. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!