Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Baj, ha már 6 napja nem volt...

Baj, ha már 6 napja nem volt székletem?

Figyelt kérdés

Ma voltam WC-zni, de ez már a 6. vagy 7. nap amióta nem volt székletem. Lány vagyok, hamarosan 16 éves leszek.

Szerintetek ez baj ? A furcsa az, hogy nem érzem püffedtnek magam vagy ilyesmi, nem is érzem, hogy lenne bennem valami, tehát teljesen jól éreztem magam máig is, 6 nap széklettelenség után, mellesleg én általában is csak 4-5 naponként szoktam WC-zni.


Ez mitől van ? Az is érdekes, hogy viszonylag elég sokat eszem, vizet is iszom....szóval nem tudom mi a gond, vélemények ?


2010. aug. 13. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult már, hogy akár egy hétig nem kellett nagy vécéznem. Kicsit megijedtem, és akkor olvastam egy oldalon, hogy rostdús élelmiszereket kell fogyasztani, de az aszalt szilva különösen hatásos ha valakinek székrekedése van.

Vettem is egy csomaggal, délután megettem és este már székletem is lett. Szerintem próbáld ki.

Amúgy jól teszed, hogy sokat iszol.

2010. aug. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem!Nekem is volt ilyen sokszor és nem volt bajom tőle!Ne fél nem lesz bajod!


(Ha lehetne pontozz plz :) jó válaszokat akarok adni)

2010. aug. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Baj,bizony!Én egyszer 5 nap után orvoshoz mentem.Felnyúltak,és kiszedtek pár bogyót....Utána beöntésem volt,és azt mondták,ha az nem segít,műtétet végeznek rajtam.Amúgy próbálj meg kúpozni,ha az sem megy,orvos.Amúgy a káposzta,borsó,bab jót tesznek,és igyál RENGETEG folyadékot,különösen nyáron!


Nekem 9 éve székrekedésem van,de most amióta irtó sok vizet iszom,azóta nincs székrekedésem,annyira.

2010. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy normális anyagcserével rendelkező ember azért max 2 naponta el megy kaksizni,miket eszel?Lehet amiatt nem jön :/
2010. aug. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Bélelzáródás!!!!!
2010. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

persze, hogy baj, hatnapi élelmiszer van a bélrendszeredben. magától nem fog minden felszívódni, annyira egészségesen senki nem tud táplálkozni.


el kéne menni orvoshoz, vagy szólni anyukádnak..mégis, meddig akarsz még várni?

2010. aug. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

baj. a 6 napi salakanyag mérgezi a szervezeted. hiába írod, hogy eszel iszol eleget, valamit csak nem jól csinálsz, mert ez nem normális.

de az se normális, ha általában 4-5 naponta kell csak vécére menned.

2010. aug. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!