Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 35,3 körüli testhőmérséklet...

35,3 körüli testhőmérséklet rossz?

Figyelt kérdés

Munkahelyi hőmérőzésnél reggel ennyit mutatott. Nem sima lázmérővel volt mérve, hanem azzal a hőérzékelős eszközzel.

Lehet azért, mert éjjel nagyon keveset aludtam vagy esetleg azért, mert előtte sokat voltam kint a hidegen (mondjuk nem többet, mint más napokon)?



2021. jan. 29. 14:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azert az nem igaz, hogy a nem higanyos lazmerok nem mernek jol. Nekem sima digitalis van (bar nem a legolcsobb tipus) honaljban hasznalhato, teljesen jol mer, sosem mutatott meg ennyire kiugro baromsagot, mint az erintes nelkuliek, amikor nem voltam lazas :D
2021. jan. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyik jól mér - a higanyos, a digitális meg az érintésmentes is - de mind azt mérik, hogy a bőröd azon a helyen, ahol mérsz, éppen hány fokos. Ha a hidegből jöttél be és a homlokodon vagy csuklódon mérnek, akkor le lesz hűlve a bőröd. (Gondolom ha lázas vagy és dől belőled a meleg, azt azért kimutatja, vagy szerintem ez az elmélet mögötte.)


Szokták mondani, hogy a digitálisak nem mérnek jól. Valójában az van, hogy a digitálisak túl hamar csipognak, és annyi idő alatt nem melegszik föl az ember hónalja. Ha ugyanúgy tíz percig odaszorítod, mint a higanyost, akkor helyes értéket kapsz. Meg ha szájban mérsz vele, akkor is.

2021. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Lázasan mentél be. Januárban reggelente bemenve jó 3 fokkal szokott kevesebbet mérni, ha egyből történik a mérés.
2021. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!