Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Akinek már volt szívrohama:...

Akinek már volt szívrohama: mit éreztél? Hogy élted túl? Voltak-e előjelei, hogy gond lesz? Milyen életmódot éltél és hány éves voltál ekkor?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 14:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

78 éves koromba volt pitvar-fibrillációm (ez lényeggében u.a., mint az infarktus, csak ott a kamra fibrillál). Különösebb előjele nem volt, csak úgy jött.... Kegyetlen szorítóérzés és szívtájéki fájdalom volt a két legfontosabb tünete. A háziorvos saját kocsijával (EKG után) vitt a kardiológushoz - ott egy csomó vizsgálat és csomó gyógyszer. A szívritmus ennek ellenére nem állt helyre, ezt kórházban oldották meg valami elektromos szerkentyűvel. Most rendben, panaszmentes vagyok, de 3-4 hetente laborba kell menni, és az eredményétől függően változik a gyógyszer adagom (5 féle gyógyszer)

Előéletem: 30 éven keresztül igen kemény dohányzás, amit az 50. születésnapomra hagytam abba. Nagyivó sohasem voltam főleg sört, vagy bort ittam heti 2 esetleg 3 alkalommal. Jelenlegi adagom heti 1 doboz sör (vasárnap). mind ez 3 éve történt, kertes házban lakom, a kertet magam tartom rendbe igen komótos lassú tempóba (pl. a kertet valamikor 1 nap alatt vidáman felástam, ugyan ez ősszel 4 - 5 napig tartott. Privátba kérdezhetsz, ha még valamire kíváncsi vagy!

2021. febr. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!