Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Refluxosokhoz lenne kérdésem?

Refluxosokhoz lenne kérdésem?

Figyelt kérdés

2 éve megállapították nálam is a refluxot (fül-orr-gégén),erre a háziorvosom írt fel Pantoprazolt, amit szedtem is de nem volt az igazi.Valamennyit segített ugyan de a probléma részben megmaradt. Savas felböfögés,maró,szúró érzés a szegycsont mögött,gyomorégés,torokkaparás és köhécselés,gyomorszájnál időnként fájdalom.

Most várok gasztroenterológiai vizsgálatra de az még 3 hét.

Mostanában van már időnként étvágytalanságom is és hányingerem,illetve olyan érzésem mintha a gyomrom lenne felpuffadva és feszítene. Ez utóbbiak is lehetnek ennek a tünetei ugye?

Legfőképpen ez a telt érzés zavar vagy nem is tudom hogy írjam,mintha nehéz lenne a gyomrom,úgy érzem a mellkasomig feszít.

Szeretnék majd egy tükrözést is az a biztos,de addig is szívesen venném ha elmondanátok a személyes véleményeteket.


2021. febr. 11. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az hogy ki állapította meg a refluxot? A háziorvos vagy a gasztroenterológus tükrözéssel? Csak mert ha a háziorvos ránézésre az nem mérvadó. Egyébként meg jó ha tudod, hogy a túl kevés és túl sok gyomorsavnak kb. ugyanazok a tüneteik. Érdemes gyomorsav ph-t nézni és gyomorsav mennyiséget is. De a legtöbb TB_s gaszto-s orvos dilettáns, és nélkül írják a savlekötőt, mert az olyan jó üzlet a gyógyszergyáraknak. Persze hosszú távon inkább csak ront a helyzeten, a problémát súlyosbítja.

Ajánlom a következő cikket:

[link]

2021. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólónak, a kevés savnak ugyan olyan tünetei vannak. Tehát a legjobb lenne ha az elkövetkezendő 3 hétben nem csinálnál semmit. A puffadás, teltségérzet lehet gasztritisz miatt. Egyél többször keveset és nekem az vált be, hogy nem reggel, hanem este veszem be a pantoprazolt.
2021. febr. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köhécseléssel mentem a fül orr gégére,ott mondták és ezután írta fel a háziorvos a gyógyszert.

Tavaly októberre volt időpontom tükrözésre,ezt a gasztroenterológián javasolták miután kértem beutalót és telefonon egyeztettem velük,de a covid miatt elmaradt :(

Most március 8-ra kaptam újra gasztrora de más már az orvos más,és azt mondta egyenlőre nem tükröz pedig szeretném mert az a biztos.

Amit észrevettem hogy pl a szénsavas jót tesz a gyomromnak,mikor már nagyon rossz volt kipróbáltam és segített.


Köszönöm a tanácsokat a linket elolvastam,nem is gondoltam,hogy a csökkent is lehet a gond.

2021. febr. 11. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én refluxos vagyok,régebben szedtem rá gyógyszert is, azért hagytam abba, mert túl levitte a savamat. A tünetei tényleg hasonlóak a túl sok sav tüneteihez, csak nálam böfögés nincsen.
2021. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ neked is. Elképzelhető,hogy már nekem is inkább kevés.
2021. febr. 11. 13:04
 6/8 anonim ***** válasza:
Én fél évig köhögtem, néha most is. A gyomor problémákat nagyon befolyásolja az idegi állapot. A puffadás nekem akkor csökkent mikor elhagytam a kész kajákat, amibe mindenféle adalék van. Egyszerű ételek kenyér olívaolaj, és bármilyen furcsa fokhagyma akár egy fej, semmi bajom. Egyszerű ételek, és kevesebb, nem addig enni mikor jól laksz. Ritkán ha nagyon éget, és kellemetlen, de ez már ritka, akkol egy 0,5 xanax 20 perc alatt elmulasztja, ezért is gondolom, az idegi állapot is sokat számít, de mindenki jókat írt.
2021. febr. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Saját tapasztalatomat osztom meg veled,hátha tudod hasznosítani:

Súlyos reflux betegségem volt/2x gyomortükrözés,különböző savlekötők szedésére nem sok javulás történt/. 10 éve már annak, hogy egy TV-s műsorban Szendi Gábor a PALEOLIT táplálkozásról beszélt.Ekkor nagy fordulat történt velem. Bevállaltam a paleolit táplálkozást, reflux elmúlt, párhuzamosan a súlyfeleslegemtől is megszabadultam.Nagyon hamar családtagjaim is lelkes követők lettek, így még könnyebb az élelmezésünk, de egyedül is kitartottam volna! Én is ajánlom a fentebb említett: Tények/tévhitek Szendi Gábor Web-oldalát

2021. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 🙂
2021. febr. 17. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!