Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egy hónapja 4-5 órákat tudok...

Egy hónapja 4-5 órákat tudok aludni altatóval is 6 éves párkapcsolatom véget érése óta, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

35 éves budapesti férfi vagyok, sajnos annyira megviselt a szakítás, hogy még nem bírtam feldolgozni. 4-5 órákat tudok aludni altatóval és nyugtatóval is.

Fektessem be magam kórházba, vagy mit javasoltok?

Attól félek, ha ez még hetekig így menne meghalnék. :(

Segítsetek, kérlek benneteket!



2021. márc. 1. 11:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

És jársz / jártál pszichiáterhez / pszichológushoz ?

Bár gondolom pszichiáternél jártál, ha diagnosztizáltan pánikbeteg vagy amire gyógyszert szedsz.

2021. márc. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Igen most is voltam pszichiáternél pár hete. De az altató mellé és a nyugtató mellé még plusz 0.5mg Helex SR-t írt fel. Viszont mivel utóbbi 3 évben napi szinten sajnos iszom is egy régebbi magánéleti trauma miatt, nem biztos, hogy jó ha a napi 8-9 deciliter vörösborra ennyi gyógyszert szedek... a pszichiáter tud az alkoholizmusomról is.
2021. márc. 1. 12:14
 13/23 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem akarsz most új kapcsolatot akkor szerezz egy háziállatot. Kutya, macska. Jobb mint egy pszichológus... Eltereli a figyelmed. Túl kell lépni az eseten. Baromi nehéz, de muszáj.
2021. márc. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy természetes folyamat.Nekem 16 éves házasságom ment tönkre.6 hónap után se az igazi az alvásom.Idegi alapon van ez nyugi.Holnap lesz a válásom szerintem kezdődik minden előröl.Altatót homeopathiasat kaptam az a neve Hova.Nyugi túl leszel rajta.
2021. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást, neked is sok erőt és kitartást kívánok! Lehet a Hovát megpróbálom.
2021. márc. 1. 12:16
 16/23 anonim ***** válasza:
89%

Igen, ez egy természetes folyamat, ahogy a 15-ös válaszoló is írta.

Mondjuk szerintem nem ártan a pszichológus. Sőt.

Fontos ezeket a traumákat megfelelően feldolgozni és megtanulni kezelni - ha szükséges szakember segítségével - mert hosszú távon ez csak rosszabb lesz. Próbálod gyógyszerekkel és alkohollal elnyomni őket, de ezek - tapasztalatból mondom - hogy maguktól nem fognak sem elmúlni, sem pedig megoldódni.

2021. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Igen, kellene egy jó klinikai szakpszichológus mindenképpen a pszichiáter mellett, mert utóbbi csak gyógyszerez és gyakorlatilag leszarja mi van velem.

Kórházba jelenlegi állapotomban még nem érdemes befektetnem magam egy 2 hétre a pszichiátriára?

2021. márc. 1. 12:26
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

bekerültél egy multitoxikomán spirálba, rengeteg nyugtató, altató antidepreszáns és még a pia is.

Nem gyak alkoholista de sajnos gyógyszerfüggő is lettél.


a szervezeted hozzászokott, ezért nem hat már semmi ugy mint kéne.


Próbálj olyan pszichiátert keresni aki a Carl Rogers által kidolgozott személyközpontú pszichoterápiát és pszichológiai tanácsadást alkalmazza


2 hét ezen nem segít. inkább 2 hónap.

2021. márc. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utána nézek ennek a Carl Rogers-nek mindenképpen. 2 hónap alatt ha meggyógyulnék, már annak is nagyon örülnék!
2021. márc. 1. 14:12
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, kérdező, ilyen könnyen nem adja meg magát az emberi test. Én évtizedekig 2,5 órát aludtam minden éjjel. Akkoriban nem tudtam, mi a bajom, hiszen látszólag minden rendben volt. Így aztán elkönyveltem, hogy nekem ennyi elég, és ehhez rendezkedtem be. Altatót sohasem szedtem, mert több kárt csinál, mint hasznot.

Csak mostanában derült fény arra, hogy mi is okozza az emberekben az álmatlanságot, ez pedig legtöbb esetben a hipotalamusz-hipofízis-mellékvese tengely diszregulációja. Sajnos az akadémikus orvoslásprotokolljában még nem szerepel.

2021. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!