Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen alvászavarom van?...

Milyen alvászavarom van? Alvászavarnak lehet-e nevezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok az érdekelne, hogy mennyire normálisak azok a dolgok amik velem történnek, történtek régebben alvás közben, illetve segítség kéne az álmaim ellen. 17/L


nem rossz ha tudod:

-mindig álmodok, és mindig emlékszek rájuk, egészen régiekre is

-teljesen valóságosnak tűnik, tehát nem tudom, hogy épp álomban vagyok

-egy álmom többször is visszajött már

-nem vagyok alvajáró

-tudtommal nem beszélek álmomba

-(nagyon nagy lehetetlenségeket álmodok többnyire, bár ez mindenkinél így van szóval nem tudom ez mennyire lényeges)


Gyakori álmaim sorrendben:

-víz, fürdő, elhagyatott fürdő, vízi csúszda, folyó, tó

-menekülés, üldözés (engem üldöznek legtöbbször nemtudom mik de szörnyekhez hasonlítanám őket)

-az általános iskolám ahova nem igazán szerettem járni

-a város amelyben élek


A Gond:

1.Félálom (igazából ez annyira nem zavar mára már ritkán van szerencsére csak jó lenne tudni miért volt ez)

2. Félálom és ijedtség (ez is nagyon ritkán van, de az okát tudni akarom)

3. Egyszer volt (bénulás,álom az álomban /sztori/)

4. Rémálmok

5. Befejezés


Amivel gond van:

1.-Félálomba kerülök, ami így néz ki: Lefekszek és elkezdek álmodni de nem alszok teljesen, hallom ami körülöttem történik de én közbe már álmodok.


PL: nálam alszanak vagy hívásozok valakivel elalszok mert álmos vagyok ők beszélnek hozzám és hallom őket de nemtudok rájuk reagálni csak azzal amit az álmomba mondok és tudom, hogy hülyeséget mondok alig tudok beszélni de ha megeröltetem magam sem tudok úgy válaszolni nekik csak úgy azzal amit az álmomban mondok és történik velem.Olyan mintha ittis lennék és ottis de csak az álombeli agyam tudna válaszolni a környezetemre és nem tudnám irányítani.



2.-Félálomba kerülök és hirtelen megijedek


Ezzel kezdődött az egész: félálomba kerülök és elkezdek álmodni de ébren is vagyok mert hallom ami történik körülöttem (lehet ez bármi: TV, macska, még ébren lévő családtagjaim) és hirtelen megijedek de olyan erővel hogy leesek az ágyról és nagyon be is verem magam. Nem olyan, hogy megremeg a testem és felriadok ez szó szerint úgy néz ki mint akit halálra rémisztettek, megijesztettek és az ijedség miatt sikiltok is. És már zöldre, lilára vertem magam ettől ez nem tudom mitől van, mitől ijedek meg de nagyon rossz legtöbbször akkor van ha már eléggé álmos vagyok. Neten erről semmit se találtam és senki nem tudta megmondani mi ez, hozzáteszem itt tudok mozogni mikor ebbe a félálomba kerülök ez még lényeges.


3. Egyszer volt

-Felébredtem de nemtudtam mozogni és tisztán hallottam, hogy kinyitják a szobám ajtaját bejön valaki és fölém hajol azthittem csak anya az és jóéjtpuszit ad ahogy szokott de aztan hirtelen felriadtam és az ajtó csukva volt es sehol senki nagyon ijesztő volt


-Álom az álomban

-Van egy zseniális tanárom akivel imádtam beszélni ő mesélte nekem egyszer ha álmunkba rátudunk nézni a kezünkre akkor tudatos álmodás történik

Az álmomba ami ártatlannak indult és hirtelen rémálom lett az volt röviden hogy: a középsulimban voltam aztán az egész hirtelen elkezdet szétbomlani és az embereket kiszippantotta a levegő mikor menekültem le a földszintre talalkoztam a takarito nenivel aki a foldön négykézláb kúszott és takarított. Megáltam h segítsek mondtam h mennünk kell ekkor hirtelen rámnézett és úgy nézett ki mint egy démon és kib@szottul megijedtem oly annyira, hogy felkeltem, legalábbis ezt hittem. Egy templomba kerültem karácsony volt megint találkoztam a démonnal megijedtem, megint felkeltem és most már annyira féltem egy luxus házba voltam és lattam h kint áll anya egy rendőrrel direkt megnéztem a kezem és még megis csípkedtem magam még fájt is, hát mondom akkor tuti ébren vagyok, felse tűnt ,hogy valami erdőszéli luxushazba ebredtem. Lementem anyuhoz és beszéltem vele 2 szót erre rám néz a rendőr aki a démon volt megint megijedtem és mostmár tényleg felébredtem de rettegtem mert nemtudtam álmodok e még mindig.


Ezek csak egyszer voltak szerencsére de soha többet.


4.A rémálmok eltűntetése


-Mostmár azért jobbb ez az egész tehát már alábbhagytak és már nem is ijedek meg álmomban csak rémálmok maradtak ezeket próbálom kiűzni több kevesebb sikerrel, most azt csinálom, hogy lecsökkentettem az alvási időmet. Csak akkor fekszek le amikor már úgy vagyok, hogy oké 2 perc és kidőlök az álmosságtól éés nemmindig rossz az álom viszont az van hogy korán felkelek tehát keveset alszok csak de amikor felkelek nagyon kipihent vagyok majdnem 90% osan. Tehát kevés alvás de kipihent vagyok csak az álmok a rosszak.


5. Igazából vannak jó estéim szuper izgi jó álmokkal és mikor jókat alszom. Nem szeretek egyedül aludni szóval ha lehet a kis hugicáimmal,cicámmal vagy anyuhoz hozzábújok vagy áthívom barátnőimet és akkor elmegy arról a gondolatom h nem szeretek aludni az álmaim miatt. Javarészt egyedül alszom így is van rendjén tudom, nem szabadna így ragaszkodnom? másokhoz vagy nemtudom, hogy írjam .Nem mindennapi ez és rossz szemmel is nézhetik ezt, hogy családtagjaimmal aludjak néha mert megnyugtat. Igazából őket és engem sem zavar, és nem beteges legalábbis szerintem nincs ebbe semmi olyan ami miatt rosznak lehetne nevezni ezt. Igazából így ennyi lenne csak szeretném kideríteni mi volt ez ami történt velem alvásközbe meg annyi, hogy a rossz álmokat milyen módszerrel tüntessem el.


Köszi ha segítetek



2021. márc. 10. 10:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyasmiket tapasztalsz spontán, amiket mások csak gyakorlással tudnak elérni. Olvasgass a tudatos álmodásról, és próbálj előnyt kovácsolni belőle! Ha amúgy az alvásmennyiséged normális, és többnyire kipihenten ébredsz, nincs baj. Ha nem így van, akkor viszont érdemes orvoshoz, vagy olyan pszichológushoz fordulni, aki járatos az alvás, álmodás témakörében.
2021. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem erről az alvásparalízis jutott eszembe, könnyebb ha utánaolvasol részletesen.

A rendszeresen visszatérő álmok, főleg ha nyomasztóak, általában akkor fordulnak elő, ha régóta küzdesz egy problémával, nem tudsz túljutni rajta, félsz tőle. Bár hülyeségnek tűnhet amit álmodsz, mindnek van jelentése, azt dolgozod fel benne, ami történt veled a nap folyamán, vagy az utóbbi időben. Járok pszichológushoz, vele szoktuk megfejteni az álmaimat. Sokszor olyan dolgokat lehet kibogarászni belőle, amiknek én nem teljesen vagyok tudatában, de azáltal hogy elemezzük és utána beszélgetünk róla, átkerül a tudatomba és ezáltal képes leszek megoldani az adott problémát. Ha úgy érzed, hogy ez az egész amit átélsz negatívan befolyásolja az életedet, túl sokat kattogsz rajta, esetleg rámegy a teljesítményedre, én azt javaslom, hogy fordulj szakemberhez.

2021. márc. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!