Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szemuvegesek! Hogyan irnatok...

Szemuvegesek! Hogyan irnatok le azt a pillanatot, mikor eletetekben eloszor probaltatok ki a korrekt, nektek valo latasjavito lencset?

Figyelt kérdés
2021. márc. 4. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Mintha előtte sosem láttam volna igazán. Felszállt a köd, minden élesebb lett.
2021. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dioptriat is irjatok :)
2021. márc. 4. 22:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor először kaptam, -1.5 volt mindkettő. Most sajnos már -3.5 és -3.75.
2021. márc. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem csak -1 és -0.5. Addig azt hittem, jól latok, fel sem merült bennem, hogy "normalisan" mennyivel messzebbre is elláthattam volna.
2021. márc. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 DeMoR ***** válasza:
100%

Nekem bal -1, jobb -2,15. (durva a különbség mi?:D)

Azt mondtam, ,,eddig ment a 360p meg a 480p, de EZ már FullHD,, :D

(15 évesen)

2021. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak 0,5-ösök voltak a szemeim. Azt vettem észre, hogy a teremben kb csak az első sorból látok jól, és a közlekedési táblákat nem úgy veszem észre, mint szüleim.

Amikor a szemem elé rakták a lencsét, és "kristálytisztán" láttam, azonnal felnyögtem, hogy úristen, látok. :D Pedig ez csak 0,5-ös romlás volt. Nekem előtte nagyon jó volt a szemem, másokénál is jobb, ezért észrevettem nagyon ezt a kis különbséget is. Utána is folyamatosan azzal játszottam, hogy fel-le vettem a szemüvegem. Baromi nagy különbség volt a részletekben. Nagyon bánom, hogy elromlott a látásom. Manapság meg hatalmas hőbörgések közepette fordulok vissza a lépcső fordulóból, hogy úristen, a szemüvegem. :D Semmit nem látok nélküle. Pedig CSAK 1-esek még a szemeim. :)

2021. márc. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6

Ma tettem fel egy ilyen kérdést, okos dolgok hangzanak el:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__1100..


Nekem is csak -0.5, számomra egy orgazmusérzés volt szinte, mikor először felpróbáltam :D Kinéztem az ablakon és nem tudtam nem nevetni. A színeket is teljesen máshogy láttam, élesebben. A baj az, hogy én még szemüveget sem viselek vezetéshez, csak hosszabb távokon. :P

2021. márc. 4. 23:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Az az érdekes viszont, hogy engem zavar vezetés közben az, hogy mindent látok. Meg úgy alapból a mindennapi életben.
2021. márc. 4. 23:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Én egy munkatársam szemüvegét próbáltam fel a hecc kedvéért (-0.75) és jött a döbbenet, hogy hé, jobban látok. Aztán rájöttem, hogy miért is éreztem magam annyiszor álmosabbnak, meg dörzsöltem a szemem, olyan érzetem volt mintha most keltem volna fel. Azóta van sajátom, bár sajnos ha nincs rajtam még rosszabbul látok mint előtte.
2021. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
-0.5 D kicsit jobban láttam, semmi extra. Előtte is láttam.
2021. márc. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!