Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Zsibbadhat a lábam az ülőmunká...

Zsibbadhat a lábam az ülőmunkától?

Figyelt kérdés

Általában heti 20 órát dolgozok, számítógép előtt. Egy hete figyeltem meg, hogy ilyen nagyon “lájtosan”, de zsibbad a lábam, inkább a boka/talp körül.

Ma például nem is éreztem napközben, csak amikor 15:00-kor felkeltem a géptől és elindultam haza.

Nem sportolok semmit (ezen tervezek változtatni), 46 kg vagyok, dohányzok. Viszonylag egészségesen táplálkozok, próbálok odafigyelni, hogy mit viszek be a szerveztemben. Napi kb. 45-50 percet sétálok.

Mennyire kell attól tartanom, hogy ez érszűkület vagy valami nagyon para dolog, illetve mikor érdemes elmenni orvoshoz?

Az elmúlt egy hétben volt bőven olyan nap, amikor semmilyen panaszom sem volt.



2021. márc. 17. 16:16
 1/2 alletta ***** válasza:

nem feltétlen jelent érszűkületet a lábzsibbadás. ha van rá lehetőséged többször álljál fel a gép elől, és sétálj, bokatornát végezz.

megnyugtatásul elmehetsz érszűkület vizsgálatra, bár most nem tudom, fogadnak-e?

2021. márc. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Zsibbadhat. Erre még rátesz a cigaretta.

Sürgősen váltsál életmódot. Több mozgás, sport, időnként felállsz a géptől és egy kis séta, s hagyad el a cigit.

2021. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!