Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csütörtökön megyek covid...

Csütörtökön megyek covid tesztre. Mire számitsak?

Figyelt kérdés

9.10re van időpontom, úgy izgulok :)

Gondolom sokat kell majd várni, leszünk egy páran.

De mégis milyen egy ilyen teszt? Mit csinálnak?

És mikor lesz meg az eredmény?


2021. márc. 22. 21:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
A várakozási idő attól is függ, hogy hova mész. Először csinálna egy gyorstesztet. Hátrahajtod a fejed, egy pálcával benyúlnak az orrodba és ennyi. 15 perc mulva van eredmény, azt meg kell várni. ha a gyrosteszt pozitiv, irány haza karanténba. ha negatív, vesznek mintát pcr-ra is. metódus ugyanaz. eredmény kb 2-3 nap
2021. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

Nemparázz, légy pozitív! (bocs nem tudtam kihagyni)

Feldugnak az orrodba egy pálcát kb az agyadig, kellemetlen de kibírható, nem fáj nagyon.

Ha pozitív, az 10 perc alatt ia kiderülhet, ha a gyorsteszt negazív, akkor a másik orrjukadból ugyanugy besznek egy PCR mintát, annak az eredmenye jelenleg 2-3 nap.

Én Bp-n voltam a Kútvölgyiben, semmit nem kellett várni, flottul ment

2021. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Es ha valakinek megállás nélkül folyik az orra, az milyen kinos már? 😃

Nálunk eléggé hülye helyen van ez a központ, nem elég, ha az ember szarul vam, alig él, még sétálgasson is.

2021. márc. 22. 21:55
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Nem kínos, nyugi. Aki betegen megy tesztelni, sokaknak folyik az orra, akik veszik a mintát, tisztában vannak ezzel, és nem ez fogja őket zavarni :)

Nekem csináltak PCR-t, nem kellemes, de őszintén: nem gondoltam volna hogy olyan magasan is tud viszketni...😂 Szóval no para, elsőre nekem egy élmény volt, de ha nem muszáj, akkor nem csináltatok😃

2021. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én mentem tesztre cosda hogy képes voltam egyedül felállni a székről. Amúgy a tesztelőnek meg egy vagy a sok közül
2021. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oké köszi, kicsit megnyugodtam, hogy tul lehet élni 😃😊
2021. márc. 23. 03:02
 7/19 anonim ***** válasza:
74%
Nyugi, amikor én mentem mindenki szarul volt, lázas volt, köhögött, vagy az orrát fújta. Nekem is taknyos orromból vettek mintát.
2021. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én most tesztelő vagyok szegeden, itt mindenkit minél hamarabb behívunk mert egy főre 10 percet adnak ami bőven sok is. Először lesz egy gyorsteszt, eddig mindenki kibírta nálunk, nyilván nem kellemes de énis kaptam jópárat már begyakorlás gyanánt. :) Ha az pozitív akkor azt kb 5 percen belül is visszük ki neked, hogy karanténba lehet menni, ha nehatív akkor kapsz egy papírt, hogy a gyorsteszt negatív, de a pcr eredményéig ajánlott még otthon maradni. Maga a pcr az orrból ugyanaz valamint garatból is veszünk mintát (az már nem fáj). Ne izgulj :)
2021. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez most ilyen sztenderd eljárás, hogy először gyorsteszteztek? Én 2x voltam, mindkettő negatív lett, és mindkettő PCR volt. Kb fél nap múlva jött az eredmény, és az angol nyelvű tanusítvány.
2021. márc. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mostanában nagyon hányós vagyok, folyton hányingerem van. Úgyhogy ha a garatban turiznak, lehet kapnak egy kis meglepit 😊
2021. márc. 25. 01:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!