Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Már nem hagy nyugodni! Ekcéma...

IFoxY kérdése:

Már nem hagy nyugodni! Ekcéma kezd eldurvulni. Van rá valami megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, már egy ideje küzdök egy olyan problémával ami már az összes napomat megkeseríti. A karomon jelentek meg elsőnek, egyszerű ekcémának lett betutuálva. Ez évszak valtásakkor jelentkezett eleinte de már mindig van. De most már azon a szinten vagyok hogy a fejbőrömön is jelentkezik a probléma, száraz és korpázó részek jelentek meg. Elkezdtem kenni ugyan azzal a krémmel de már nem használ. Sehol sem, csak egy ici picit enyhíti. A fejem egyfolytában viszket és elviselhetetlen. Emiatt fordulok hozzátok itt a gyakori kérdéseken, hogy hátha valaki ugyan ilyen problémával küzdött és van neki valami hatásos megoldása rá. Mert ezt már nem lehet elviselni. 16 éves vagyok, azt mondták hogy majd kinövöm, de addig is ha van rá lehetőség szeretném megoldani hogy ne kelljen vakarászni a fejemet. Tudom nem kellene de egyszerűen kibírhatatlan!!

2021. ápr. 5. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán fordulj már orvosokhoz?
2021. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legfeljebb tüneti kezelés létezik, az sem biztos.
2021. ápr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első számú válaszadóknak üzenem hogy fordultunk orvoshoz. Viszont soha nem kaptunk érdemleges választ rá. De tervezünk menni egy hiresebb magán klinikára is ahol remélhetően az ember pénzéért kapunk is hasznos tanácsot plusz megállapítják hogy még is mi ez.
2021. ápr. 5. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kaptál választ, mert az ekcéma egy alattomos betegség, amit nem tudnak gyógyítani. Sokan életük végéig szenvednek. Ez van.
2021. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromtól kezdve előjött, különböző formákban.

Ujjbegyen telente, kézen. Nagyon sok orvosnál voltunk. Volt aki szoláriumot ajánlott, szerinted gyerekként mennyire mentem el??

Tinikoromban, huszonévesként "elaludt", aztán harminchoz közel előjött és azóta is tart.

Kb. 28 éves lehettem, amikor szinte lerohadt (nem tudok rá jobb szót) az egyik kezemen a bőr. A negyedik bőrgyógyász tudott rá kúrát ajánlani, gyógyszer, kevert tisztítószer, stb. Azt mondta ilyet még nem is látott nagyon.

Azóta repedések formájában jön elő és durva kiszáradt foltokon, korong ekcéma, van egy neve annak is. A legrosszabb az, hogy sokan ápolatlansággal társítják.

Igaza van a négyesnek.

Voltam allergiavizsgálaton, ételintoleranicán még nem, de köze lehet hozzá.


Szerintem személye válogatja, én amiket észrevettem

Ami jó:

Parfüm és SLS mentes szappanok, samponok

gumikesztyű minden takarításhoz

parfümmentes testápoló, pl. sheavaj igen jó

kerülni kell az allergénebb ételeket (nézz meg egy hisztamin táblázatot ételekről, ezzel lehet kísérletezni, nekem pl a tejtermékek-tengeri cuccok-vörösbor-füstölt ételek rontanak rajta ahogy észrevettem)

pamut ruhák jók


Amiket észrevettem, hogy előhozzák:

Stressztől is kijöhet, nagyon " műanyag" ruhák, kézfertőtlenítő az kicsinálja a bőröd sajnos, nálam a menstruáció is előhozza, mosogató-tisztítószerek nagyon veszélyesek-tehát gumikesztyű, éjszakázás, alkohol is rossz hatással van rá.


Ezek csak az én megfigyeléseim, és igen, mindenképpen magánhoz menjél.

2021. ápr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az 5. felhasználó válaszát. Megpróbálkozom én is az ételek kordában tartásával és amiket még mondtál módszerek kipróbálásával. Plusz ételtolerancia, allergia vizsgálatra is elmegyek, hátha kiderül valami hasznos információ abból. Plusz ugye a bőrgyógyász. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat még egyszer! Akinek van még akár milyen jó tanácsa attól ugyan úgy óriási örömmel fogadom őket.
2021. ápr. 5. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Első lépésben zárd ki az étrendedből a glutént.
2021. ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
van rá megoldás. bizonyos ételeket lehet csak enni. Teljesen meggyógylt a tesóm keze, pedig undoritoan nézett már ki. Ha csal és a tiltott kajákat eszi, sajna kiujul.
2022. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!