Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elmozdult borda érzet mitől...

Elmozdult borda érzet mitől lehet? (beképzelem?)

Figyelt kérdés
Néha érzem egy ideje, hogy mikor a székemben ülök és egyet mozdulok akkor mintha elmozdulna a bordám és ekkor a szívem is kicsit megfájdul. nem tudom mi lehet ez de régebben nem volt. Lehet a rossz testtartás miatt van esetleg? Főleg bal oldalt érzem inkább. Elmozdulhat egyáltalán a borda? És kicsit beképzelem, hogy mintha nyomná a szívemet, ugye ez nem lehetséges? De ha nem akkor mitpl érzek ilyenkor nyomást a szívemnél? Nem hinném, hogy beszurlna a levegő, mert sokszor van ez. Nem sportolok vagy semmi ilyesmi.

2021. ápr. 5. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, nem hiszem hogy a bordádat éreznéd, mert akkor el kéne hogy legyen törve, és ha az elmozdul, az kegyetlen fájdalom (meg alapból is fájna).

Az összes bordád pedig úgy nem tud mozogni hogy nyomja az egyik szervedet, esetleg úgy lenne lehetséges (talán), ha nem lenne a borda a porckorongokhoz csatlakoztatva, de ha az megtörténne, akkor nem tudsz járni, és talán halott is vagy.

2021. ápr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a szegycsontom szokott néha "ropogni", mintha az ujjaim ropognának, vagy a térdem, szóval simán lehet. Egyáltalán nem kellemes érzés, nálam akkor jön elő (ritkán egyébként), mikor nagyon sokáig fekszem úgy, hogy könyökölök és nem változtatok pozíciót, pl. olvasás közben.

Szerintem te is a szegycsontodat érezhetted, vagy arrafelé, ott szokott ilyesmi előfordulni, és anatómiailag elég nagy területről van szó, ezért érezheted jobban bal oldalon is.

2021. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!