Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan küzdjem le a szorongást?

Hogyan küzdjem le a szorongást?

Figyelt kérdés
Elég sok ideje vannak szorongásaim, rossz gondolataim, negatív életszemléletem, és mellette a lelki tünetek nem 1-2 szer csaptak át fizikaiba hogy ne is menjünk messze: szorító torok, hevesen dobogó szív, fejfájás, émelygés stb... tudom hogy ezek okozzák, de nem akarok ezzel együtt élni mindennap. igaz jobban vagyok attól hogy a saját agyam próbálom programozni arra hogy minden rendben van, gyógynövényeket szedek stb... de gyógyszereken élni, meg leszedálva lenni az nem az én típusom azért annyira nem vagyok durva eset. Esetleg véleményekre/tapasztalatokra lennék kíváncsi hogy akinek sikerült csökkentenie/kigyógyulnia ebből az "állapotból" ő mit csinált, és hogyan? Ja, és azt említettem hogy kb 3 éve tart ez, és egy hosszabb influenza hozta ki ezt nálam. 21/F

2021. ápr. 11. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Mitől van ez a szorongás? Suli,munkahely,emberek, család?

Nekem a munkahelyi vagyis munkatársi dolgoktól szokott lenni, nagyon erős fejfájás, szédülés. Sajnos nem sok mindent tudok tenni, nehéz a mai világban tökéletes.munkát találni ☹️

2021. ápr. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Zárd ki az étrendedből a glutént. Négy éve a Nemzetközzi Cöliákia Kongresszus is elismerte a rejtett gluténérzékenység létét, és a mentális állapotra való romboló hatását.
2021. ápr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem már 14 éves koromtól tart a szorongás. Ez egy mentális betegség. Én pszichológushoz jártam és ő mutatott technikákat, illetve egy terpápiás módszert, ami segített sokat. Szorongásoknak tipikus tünete, hogy negatívan látod a dolgokat, olyan eseményeket, élethelyzeteket jósolsz előre, ami nem biztos, hogy úgy van. Elkezded a negatív jóslásokat tényként kezelni, ahelyett, hogy megélnéd azokat, amitől szorongsz. Az agyadat tudod manipulálni, tehát azt teljesen jól csinálod. Nekem még az segített, hogy tudatában lettem, hogy ez csak egy tünete a betegségnek, ami jelentéktelen dolgoknál előjön, így könnyebben megszabadulok a szorongástól. Minden embernél más terápia válik be, így javasolnám neked is, hogy menj el egy megbízható pszichológushoz.


27/F

2021. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Annyit még elfelejtettem írni, hogy sportolj, mert közben boldogság hormon termelődik és hosszú távon nő az önbizalmad is.
2021. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológussal. Ha 3 éve tart, akkor érdemes szakember felkeresni. A szorongást - eltekintve a nagyon súlyos eseteket, ahol mint "mankó", szóba jöhet a gyógyszeres kezelés - pszichoterápiával szokták kezelni, ahol a terapeutával közösen feltárjátok, hogy mi miatt alakult ki a szorongás, milyen automatikus negatív gondolataid vannak, hogyan lehetne ezeket átírni, illetve milyen megküzdési stratégiákat és szorongásoldó technikákat alkalmazhatsz.
2021. ápr. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!