Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a szociális...

Hogyan küzdjem le a szociális szorongásomat?

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
2020. okt. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
No sprituális hókuszpókusz! Pszichológus. Merthogy önértékelési zavarod van, és azt kognitív terápiával helyre kell billenteni. Kötelező olvasmány: Almási Kitti: Bátran élni.
2020. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A link egyáltalán nem spirituális, értelmes tanácsokat ad, ami nekem is segített (főleg a 6. pont).
2020. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 KoDan válasza:

Egyszerű, de nagyon nehezen használható a válasz.


Sehogy.


A szorongás (legalábbis én így tapasztaltam) egy természetes reakció, ami olyan helyzetektől tart vissza, készít fel amelyekben bajod eshet. Ha úgy érzed szorongsz egészen egyszerűen kérdezd meg magadtól miért? mitől kell félned? Mit érzel most? Hogyan éreznéd jobban magad?


Nekem ettől már jobb szokott lenni.


A lényeg az az, hogy a szorongásra ne ellenségedként gondolj, hanem egy afféle jelzőrendszerre. Nyilván ez a jelzőrendszer nálad valami okból túlműködik (ezzel el lehet menni pszichomókusokhoz, nem könnyű rájönni a miértre) viszont túllépni ezen a túlműködésen úgy tudsz, ha szépen lassan rászoktatod a tested arra, hogy helyesen működjön. És hidd el előbb utóbb adoptálódni is fog.


Ezen túl pedig azt tudom tanácsolni, hogy:


Kerüld a koffeint, a túl gyakori alkohol fogyasztást, a nagyon zsíros ételeket.


Iktass be valamilyen rendszeres testmozgást. (Jóga, sétálás, úzsás mind borzasztó jó stresszoldók)


És válogasd meg azokat az embereket akikkel együtt vagy, de méginkább akiknek a véleményére odafigyelsz. (Get rid of toxic people)

2020. okt. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KoDan válasza:
Ja és egyél reggelit!
2020. okt. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!