Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek elmenni dolgozni, hogy...

Félek elmenni dolgozni, hogy küzdjem le magamtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Előre is bocsánat, de hosszú lesz.

Rólam annyit kell tudni, hogy eléggé csendes és szűkkszavú vagyok. Egészen óvoda óta szekáltak. Általánosban is végig piszkáltak a fiúk a járásom miatt, mert akkor kicsit sánítottam és folyton zombinak hívtak, ekkor nem értettem de később igen. Lányok közül senkit nem hívhattam igaz barátomnak, mert hiába akartam egyik lánynak segíteni mikor eltűnt a fülbevalója, a többi csaj lerázott azzal, hogy így is elegen vagyunk de én erre kicsit bepipultam és közöltem "folyton kihagytok mindenből". És sok mindenből tényleg kihagytak, erre végül beleegyeztek, hogy segítesek. Csatlakkozni akartam 2 lányhoz akik újak voltak és akkor nem tudtam nagyon, hogy ők már egy "klikket" alkotnak, erőteljes hangon szóltak, hogy ne kövess minket állandóan. Ez eléggé letaglózott mikor csak barátkoni akartam. Végül a klikk egyik fele elment és a másik lánnyal jóban voltam de a többi lány mintha elakarta volna csábítani tőlem. És így is lett sajnos. Fiúk is néha valamiért teljes undorral néztek rám főleg táncórán. Ezután jöttek a szakközép éveim ahol 2 iskolában nem bírtam megmaradni. Kezdetben barátkozni akartam volna egy lánnyal aki valamiért egyik napról a másikra tiszta ellentétesen viselkedett velem és megutáltatott az egész osztállyal majdnem. Hátam mögött elhordott mindennek és mikor rájött,hogy hallottam mindenkivel tanácskozott, hogy mitévő legyen erre mikor hozám jött azzal valami bocsánat kérést akart nyögni de nem érdekelt. Később mindenbe beleszólt, hangosan közölte,hogy nem akarok mellé ülni, kicsit megizzadtam és mindneki menekült előlem zinte, metró tóloldaláról átkiabál mikor 2 lány magához hívott, hogy "na mi van már hozzájuk vágódsz" vagy ilyesmit...És ezt a full metró hallatára. Másik iskolában emiatt lett ilyen félelmem, hogy mintha mindenki ellenem lenne de semmi ilyen nem votl csak bepánikoltam. Tesin hallotam 2 lányt nevetni erre azt hittem,hogy rajtam nevetnek de nem. Innen eljöttem és végre találtam egy rendes szaksulit ahol a végére kevesen maradtunk és végre fellélegzhettem. Ki is bírtam 3 évet és meglett a szakmám egéswz jó eredményekkel. Utána nem sok történt. Próbáltam keresni munkákat, de semmi sajnos. Majd próbáltam egy sulit érettségi miatt, de nem ment a végén. Ne írjnátok hogy próbéljam meg újra, mert nem menne sehogy sem sajnos főleg a matek. Érettségi nélkül is megvagyok valahogy. Ez 2 év volt, itt voltak csesztetések de próbáltam kibírni. Itt tettem szert egy igaz barátra aki most is velem van. Hónapok teltek el a suli óta és próbáltam már munkákat de mindig megfutamodok és félek. Félelem uralkodik el rajtam. Volt, hogy el se indultam az interjúra csak elindultam valahova busszal azt vissza. Sokat lógtam is emiatt, amiből egyszer rendőrségi ügy lett, de semmi komolyabb csak fogyelmeztetés és fejmosás. Jelenleg 12 hónapja keresek munkát de senki nem hív, pedig vagy 100 helyre adtam önéletrajzot de semmi. Talán a héten lesz egy munka amiről nem sokat tudok de kéne már a pénz. Meg folyton fóbiám van hogy büdös vagyok e de mindig megkérdezek valakit aki velem van és at mondják nem. Mi tévő legyek? hogyan vegyek bátorságot? Családommal lakom, szóval meglepően jó nevelésem volt csak visszahúzódó vagyok amit minden tanár észrevett aki tanított eddig sajnos. Partnerrel meg végképp nem tudom elképzelni magam, nem akaork függeni mástól majd szakítás, testi kontakt stb. Ennyire szerencsétlen vagyok. Köszönöm ha valaki végigolvasta, mert muszáj volt kiöntenem valahova a bánatom. 18 már rég elmúltam és lány vagyok. Trollok légyszíves ne itt unatkozzatok, mert tényleg sokat szenvedtem és nem hiányzik a trollkodás. bocs a hibákért.



2020. szept. 8. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ezt ne magadtól akard leküzdeni, hanem segítséggel. Éveken keresztül ki voltál rekesztve, ezt nem felejti el az ember egy pillanat alatt. Keress egy szakembert, nagyon sokat fog tudni neked segíteni.
2020. szept. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elflejtettem írni, hogy évek alatt voltam háziorvosnál, sakorvosnál, iskolapszichológusnál, rendes pszichológunlás és semmi nem segített...Hiába mentem többhöz semmi!
2020. szept. 8. 16:16
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Beutod a ytra, hogy félelem ...

Ég, jó dolgot kibdob2.

Hallgasd meg és alkalmazd.

2020. szept. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos a gyerekkorban szerzett negatív tapasztalatok nagyon meghatározóak a személyiség fejlődése szempontjából.Esetedben a társas kapcsolatok kialakításának nehézségében

lett eredménye a fiatalkori traumáknak.Ezek után teljesen érthető ha ijesztő számodra egy olyan szituáció ahol állandó interakciókra kényszerülsz a legkülönfélébb emberekkel.Szíved szerint kerülnéd az ilyen helyzeteket mert minden pillanatban ott érzed annak a lehetőségét, hogy megbánt,megaláz, a lelkedbe tipor valaki.Viszont nem tehetsz mást, bele kell állnod a dologba, örökké nem futhatsz el az élet nehézségei elől,szembe kell nézned és meg kell oldanod őket, különben egy űzött vadként, állandó fenyegetettségérzésben kell majd leélned az egész életedet.Én ezért olyan munkát javasolnék neked,ahol rákényszerülsz, hogy végig emberek között legyél, kommunikálni kelljen velük.Tudom,hogy ez nem hangzik valami jól, de hidd el nekem, hogy fejlődni csak úgy tudsz, ha elhagyod a komfortzónádat és nem menekülsz a nehézségek elől hanem keresed azokat.Próbálj ki minél több dolgot az életben,például fotózást, zenélést, sportokat, vagy bármit, amihez kedved van, ezeken keresztül egyre jobban megismered majd önmagadat.Ez vezethet el saját magad elfogadásához. És ha ez sikerült onnantól már csak egy lépés, hogy elhidd azt, hogy mások is el tudnak fogadni és szeretni téged úgy ahogy vagy.

2020. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4-es nagyon köszönöm! Mostanában kirándulni szoktam egy családtaggal és viszonylag élveem is. kedvenc hobbim a versírás volt mindig is ááltalánosban emklékszem verseket mondtam fel, akkor érdekes nem szorongtam annyira. megpróbálok elmenni a héten erre amunkára cska hogy valami sikerulojon egyszer már. közlekedésben is remek, muszak is csak 1 igy nem kell sokat ott lennem, már csak a felvételt kéne elérnem. családomnak is tartozom pénzel igy ez is nyom kicsit de ők nagyon szeretnek. volt hogy a költözés volt a téma egyszer és hiába mennék el jönnének velem :D...már csak a félelmeimet kellene enyhitenem. boltokba elmerek menni de van hogy ellustulok pedig elakarok menni, boltbokban már kicsit magabiztosabb vagyok de ott is tortent valami. biztonsáiak ,megrángadtak mikor azt hitték elloptam valami ékszert a sparban es mindenki előtt...hát gondolhatjátok sírtam, mellesleg nem loptam, vala,mi uj csavó volt az őr és gondolták engem vetnek be vagymi ezt mondta a rokonom...de eléggé megijestett. azota figyelek mindenre hogy ne legyen nalam semmi ami lehet a boltban. bar ez is 1x fordult elő. azota már hidegen hagy de náha vetek egy pillantást a biztonsági őrre. mindig elérnek engem ezek a csapások...
2020. szept. 8. 16:59
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Kitartást, előbb utóbb le fogod győzni a félelmed! :)
2020. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok neked!!!
2020. szept. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Mostanában sikerül éjszaka lefekudnöm és reggel kelnem, mert ezelőtt össze vissza aludtam. Volt,hogy egész napis. Pár napja viszont sikerül egész nap fenn maradnom. Ezért is gonfoltam, hogy apránként küzdeném le. Először kisboltokba mennék be, majd lemennék parkokba és figyelni az embereket hogy tényleg figyelnek e vagy csak bebeszélem magamnak. Aztán jöhetnek a nagyobbak mint ikea, auchan stb. Tegnap voltam ikeaában de szerencsére alig voltak. így rendesen körül tudtam nézni :)
2020. szept. 9. 08:33
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet hogy én leszek itt a mumusod és rosszindulatúnak fogsz nevezni de : nem olyan nehéz a középszintű matekérettségi, le kellene érettségizned, mert nagyon sok munkahelynél alapkövetelmény. ha nincs, akkor gyárba, takarítónak, gyorsétterembe, ilyenekre mehetsz. az irodai munkába csak érettségi kell, néha diploma. amúgy sajna a túlkínálat miatt mindenki alacsonyabb beosztást kap mint az iskolázottsága...így az érettségisek mehetnek a mekibe, a diplomás meg az irodába :c egyébként ha kell a segítségem, nyugodtan kérdezz bármit, válaszolni fogok!
2020. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!