Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Létezik olyan, hogy kisebb a...

Létezik olyan, hogy kisebb a basic levegővételem? Ill. a folyamatosan pörgő agy is okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Nem kapom normálisan levegőt kb 3 éve. Egy fél éve vettem észre, hogy na ez már nem oké és kezdtem járni az orvosokat, orrsprék(a legelsőtől kidugult 2 hétre aztán soha, antibiotikum mellé, arcüreggyulladásom volt), majd orrkagyló kisebbítő műtét, utána orrsövény műtét. Még most sem kapok normálisan levegőt, szóval arra gondoltam (mikor máskor ha nem ilyenkor), hogy mivan ha már olyan régen nem kapok rendesen, hogy alapból kevesebb levegőket veszek mint kéne? És néha amikor overthinkelek és visszajövök a realitásba akkor a szuszogásom az első mintha addig nem vettem volna levegőt.
2021. ápr. 12. 02:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: igen. :)

Felszínes légzésnek hívják ezt, viszont pont fordítva működik a dolog - ez okozza a pörgő agy és stresszesség érzését. A jó hír az, hogy a normális légzés újra tanulható.

Ezt a könyvet vedd meg és olvasd el mindenképpen, mert pontosan erről szól, amit leírsz: Szorongás nélkül - Patrick Mckeown

Ez a könyv ismerteti a légzésterápiás módszert (Buteyko-terápia), amivel enyhíthetőek a tüneteid. Maga a szerző is ugyanezt az utat járta végig, mint te - nem kapott levegőt, orrdugulások miatt orrspray függő lett, orrsövény műtét után sem érezte magát jobban. Ha megteheted, érdemes egy Buteyko tréningre is elmenni, ahol szakember ellenőrzi, hogy jól csinálod-e a gyakorlatokat.

2021. ápr. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!