Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Csak nem szívrohamom lehetett?

Csak nem szívrohamom lehetett?

Figyelt kérdés

Ma történt velem, hogy sétáltam, egyszer csak minden előzmény nélkülel kezdett ilyen szorító érzés a szívemnél, rá kb 1 percre érkezett fájni a hátam felső része nagyon erősen és enyhe légszomjam lett.

Ez az egész kb 5-10 percig tartott, bár a szívem körül azóta is enyhén fáj néha, de nem is törődtem vele.


Vajon mi lehetett ez? 22/F



2021. ápr. 21. 19:40
A kérdező szavazást indított:
Biztos hogy enyhe szívroham, máskor mentőt azonnal
Biztos hogy szívroham, még most is irány a sürgősségi
Biztos hogy szívroham, de ha elmúlt nincs baj
Valami más lehetett, leírom az ötletem
10 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Lehetett enyhe pánikroham is. Éppen ezért köt ki nagyon sok pánikbeteg szívrohamgyanúval a sürgősségin, nagyon nehéz megkülönböztetni. A szívroham esetében a fájdalom élesen kisugárzik a bal vállba, esetleg akár a bal kisujjba is. Erős szegycsont mögötti fájdalom jellemzi. Mérj egy vérnyomást, menj el kardiológiai kivizsgálásra. Nem valószínű, hogy szívrohamod lehetett, legfeljebb anginás roham, de az sem biztos, majd ott kivizsgálják.
2021. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Angina pectoris
2021. ápr. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Amiket írtak teljesen valószínű. Egy EKG nem ártana azért. És ha esetleg nagy energiaital fogyasztó vagy, akkor ezentúl mellőzd.
2021. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%
Ezek enyhe pánikrohamra jellemző tünetek, de mindenképp kardiológiai kivizsgálás kell, mert csak szakorvos tudja megkülönböztetni a szívbetegségektől.
2021. ápr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Pedig nyugodt vagyok, semmi miatt nem pánikolok.

Viszont nemrég újra elkezdett, de annyira hogy ha ülök nem bírok előrébb hajolni.

2021. ápr. 21. 22:19
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Lehet valami ideg is, valami becsípődés szerű. Próbáld kimozgatni a tagjaid kicsit. Talán egy kis óvatos torna, ha megmozgatod a hátad, nyakad, derekad, jót tehet. Figyeld, közben mit érzel. Ha nem jobb, elmehetsz dokihoz, de ha szívroham lett volna, már kórházban lennél.
2021. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!