Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ilyen hideg a...

Mitől lehet ilyen hideg a lábam? 15/L

Figyelt kérdés

A talpam nem mindig, de elég gyakran szokott nagyon hideg lenni, és úgy érzem mintha "fagyna le", nagyon fázik. És pl. hiába bujok be a paplan alá este, és bármilyen meleg legyen odabent, úgyis fagy meg, jég hideg és nem melegszik meg.

Ezt mi okozhatja szerintetek?


2010. aug. 22. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

nekem is. de szokott ilyen lenni a tenyeremmel is. elvileg nemjo a verkeringes(tul suru a vered), de majd vmi szaki biztos jobban tudja.

20F

2010. aug. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is.

Télen-nyáron jéghidegek a kezeim/lábaim, tengap például zokniban ültemitthon.

Rossz a vérkeringásünk.

2010. aug. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bizony...a rossz vérkeringés az oka, én nyáron is dupla zokniban vagyok a lakásban, mert a lábaim olyanok, mint egy jégcsap.

A sétálással viszont serkenthető a vérkeringés a lábakban, mert az izmok összehúzódása összenyomja a vénák falát és elősegíti a vér áramlását a szív felé, így a szív is több vért továbbít a perifériára. Több vér= több hő

2010. aug. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát túl lassú a vérkeringésem?
2010. aug. 22. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:

szia, a 12:01-es vagyok

Nem feltétlenül lassú, csak a láb vénáiban sok vér tud raktározódni. Az izommunka ezt a raktározott mennyiséget segít visszajuttatni a szívhez

2010. aug. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!