Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért vagyok "hideg"?

Miért vagyok "hideg"?

Figyelt kérdés

Pár éve csak úgy kíváncsiságból megmértem a hőmérsékletemet, amikor semmi bajom nem volt. Nagy megdöbbenésemre 34 és fél fokot mutatott. Anya nem hitt nekem, azt gondolta, biztosan rosszul tettem be a hőmérőt. Ő is megmérte és neki is ennyit mutatott. Azóta időnként megmérem, hogy mennyi az annyi, és egyszer mutatott csak 35,1-t , a többi mind alatta volt. Amikor nagyon beteg vagyok, akkor is maximum 37,5-re megy fel a lázam, ezért az orvos nem mindig ad rá antibiotikumot, mert úgy gondolja, hogy ez még alacsonynak mondható... én meg szenvedek.

Kiskorom óta nem vagyok egy fázós fajta, de, ha 25 fok fölé megy a hőmérséklet, már nagyon nagyon melegem van. Mindenki komplett hülyének néz, amikor pl.: 12 fokban is rövidnadrágban vagyok, és állandóan öltöztetni akarnak, a tanárok is...


2011. júl. 14. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Jó esély van rá, hogy rosszul mér a lázmérőd, ugyanis:

"34 °C - Súlyos remegés, az ujjak mozgása megszűnik, elkékülés és zavarodottság. Viselkedési változások következhetnek be."

2011. júl. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A testhőnek amúgy szerintem nem sok köze van ehhez a nyáron melegem van télen megfagyok dologhoz, inkább a vérnyomásnak, keringésnek.
2011. júl. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első mérés úgy 6-7 éve volt, azóta több lázmérőnk is volt, kb 10-15 db. A kezem egyébként folyamatosan remeg.
2011. júl. 14. 12:21
 4/6 A kérdező kommentje:
jah, és alacsony a vérnyomásom is mióta megszülettem, kb 90/70. sokszor elájulok. stb...
2011. júl. 14. 12:22
 5/6 anonim ***** válasza:
te figyu, és dokit még nem kérdeztél erről?
2011. júl. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
azt mondja, hogy ez velem született dolog... 3-szor körbetekeredett a köldökzsinór a nyakamon, egyszer a derekamon, alig volt szívhangom is. Befolyásolhatta ez az újszülött kori sokkos állapot, okozhatott valamiféle károsodást?
2011. júl. 14. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!