Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet a nyári tompaság?

Mitől lehet a nyári tompaság?

Figyelt kérdés

Már tavaly is észrevettem, és idén is előjött az első melegek után hogy tompaságot érzek többé kevésbé a nap folyamán. Tavaly szeptember elején egyik pillanatról a másikra elmúlt. Hetente rendszeresen futok, vagy kerékpározom 5-6 alkalommal, illetve évente 2-szer adok vért, most adtam 3 hete. Vitaminokat szedek, komplexet is a sok sport miatt.

Minden véleményre nyitott vagyok, köszönöm a segítségeket!



2021. máj. 13. 21:19
 1/4 A kérdező kommentje:
31/F, illetve viszonylag egészségesen táplálkozom, ritkán iszom alkaholt, nem dohányzom
2021. máj. 13. 21:34
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem: a meleg lazít , tunyít,lustít

Míg a hideg élénkít,felpezsdít.


A test így reagál természetesen.

Melegben nem akar belső hőt termelni mozgással.

Hidegben pedig nagyobb erre a késztetés. Reszketés is emiatt történik ugye.

2021. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mert nem normális már az időjárás. Azért a 38 fok akárhogyan is nézem, piszkosul leterheli az ember szervezetét.


És más, hogyha eleve forró, mediterrán égövi országban élsz (pl. Dél-Florida, ahol majdnem egész évben ilyen az idő), meg más, hogyha három-négy hónapig tombol a hőség.

2021. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
* és az is hirtelen jön, egyik nap még 14-15 fok, két napra rá meg 27.
2021. máj. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!