Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Időnként felmegy a pulzusom,...

Időnként felmegy a pulzusom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mostanában párszor felszökött a pulzusom és a vérnyomásom, első alkalommal fél hónapja történt meg velem, akkor úgy 147-es volt a pulzusom, rá egy-két hétre 126-ra, ma pedig 140/93/131 volt, bevettem egy 10mg-os betaloc-ot, rá egy fél órára vissza is állt 118/80/85-re.


Voltam háziorvosnál aki először felírta a fent említett betaloc-ot amit akkor kell bevenni, ha ismételten magas lesz a pulzus vagy vérnyomás, majd elküldött vérvételre, hasi és nyaki ultrahangra, meg mellkas röntgenre. A leletek eredményei negatívak lettek, eddig egy vérnyomás naplót vezetek amit az orvos javasolt, de azon gondolkodtam, hogy kérek beutalót a kardiológiára.


Szerintetek mennyire lehetek kitéve valamiféle rendellenességnek ?

Eddig soha nem volt semmilyen szívvel kapcsolatos panaszom, kellene tartanom esetleges szívrohamtól ?


Magasságomhoz képest átlagos testsúlyom van, viszonylag szoktam mozogni, megfelelően táplálkozok, néha stresszelek a vizsgák miatt.


Válaszokat előre is köszönöm!


21/F



2021. máj. 25. 02:36
 1/1 anonim ***** válasza:
Kérj beutalót a háziorvostól a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetbe, és ott majd kivizsgálnak szakszerűen. Kapsz majd hordható EKG készüléket (Holter-készülék), meg mindent, ami szükséges.
2021. máj. 25. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!