Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen orvost keressek még...

Milyen orvost keressek még fel, ha a háziorvos nem tud segíteni?

Figyelt kérdés
3-4 hónapja vannak olyan tüneteim, hogy szédülés, álmosság, fáradékonyság, gyakori ásítás, étvágytalanság. Az utóbbi időben egyre gyakoribbak lettek ezek, van olyan nap, amikor egész nap fennállnak és nehezen tudok miatta koncentrálni a munkára meg egyebekre. Április végén voltam orvosnál, csináltak EKG-t, az teljesen rendben volt, aztán labort, ott annyi eltérés volt, hogy kicsit magasabb a határértéknél a lymphocyta szám, de a háziorvos azt mondta, ez nem komoly eltérés, és az összes többi vizsgált érték normál volt. Ezen kívül voltam hasi ultrahangon és mellkas röntgenen, ezeknél se találtak semmi problémát. A háziorvos azzal van, hogy ezek alapján semmi komoly bajom nincs, úgyhogy szedjek magnéziumot és igyak eleget, és ezeket be is tartom, mégse múlnak a tünetek. Milyen szakorvost lenne érdemes még felkeresni? 31 éves vagyok amúgy.
2021. jún. 8. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szemesz es neurologus meg esetleg.

Ha nincs szervi ok, akkor pedig pszichologus.

2021. jún. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hemoglobin is rendben volt? Nem vagy vérszegény? Még a pajzsmirigy funkciókat megnézethetnéd, alulműködés okozhat fáradságot, aluszékonyságot.
2021. jún. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szemészhez járok rendszeresen. Hemoglobin érték teljesen jó. A többinek utánanézek majd.
2021. jún. 8. 17:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsö gondolatom a vitamin és ásványi anyag hiány volt. Nekem pont a hetekben voltak nagyon durva tüneteim, amit az egyik gyógyszerem mellékhatásának gondoltam. Jeleztem a kezelőorvosomnak, azt mondta, ez nem mellékhatás, szedjek magnéziumot, aztán meglátjuk, hogy alakul. A magnézium mellé kell B vitamin is, azt is elkezdtem szedtem. Kell D vitamin is, de azt meg alapból szedek.

Már 3-4 nap után éreztem a változást, egy hét alatt még teljesen helyrejöttem.

Tehát: én első körben keresnék valami jó multivitamint, amiben ásványi anyagok is vannak, plusz magnézium, D és B vitamin. Ha nem segít, akkor neurológia.

2021. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!