Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért zsibbad a nyelvem, és...

Miért zsibbad a nyelvem, és az álkapcsom futás után?

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 13:57
 1/7 A kérdező kommentje:
*állkapcsom
2010. aug. 25. 13:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen cipőben futsz?

Nem szorítod nagyon a fogaidat futás közben?

2010. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
ilyen nekem is van :s
2010. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem sportszerűen futok, csak észrevettem, h tesin ha futni kell, v ha a busz elé kicsit többet kell, akkor. Amúgy általában edzőcipőben v topánkában járok :)Csak azért furcsa, mert ha másképp terhelem a szervezetem, pl biciklizek, akkor semmi bajom nincs, pedig azt sokkal tovább is csinálom, legalább annyira aktívan.
2010. aug. 25. 17:01
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kérdeztem. A biciklizés ilyen szempontból nem számít, ott nem éri ütés a szervezetedet. Sőt, ezzel éppenhogy megerősítetted a gyanúmat, hogy a talpadtól eredhet a probléma. Futás közben minden lépésnél ütés éri a talpat, amit a megfelelő FUTÓcipő (nem edzőcipő!) csillapít. Mivel én gyógymasszőr vagyok, tudom, hogy tevődnek át a problémák egyik izomról a másikra, és hogy egy lúdtalp akár fejfájást is okozhat, ahogy a rendellenes izomterhelés végighúzódik a testeden, egyik izomról a másikra. Több okot tudok elképzelni:

1. Annyira edzetlen vagy érzékeny vagy, hogy egy rövid futás is problémát okoz egy nem megfelelő cipőben.

2. Valamilyen fel nem ismert ortopédiai problémád van, ami lehet lúdtalp vagy lehet más is, és a fejedben jelentkező probléma erre figyelmeztet, és akkor örülhetsz, hogy erre idejében kaptál egy jelzést, amíg még lehet kezelni, és nem megy az egészséged rovására. A zsibbadás lehet idegi probléma következménye is, tehát a futástól esetleg átmenetileg becsípődik valahol egy ideg.

3. Az állkapcsoddal van a probléma, ami valamiért a futás hatására bukkan elő. Az állkapocs rendellenességei a fogorvos hatókörébe tartoznak, és okozhatják a nyelv problémáját is.

Mindenképpen javaslok ortopédiai és fogászati kivizsgálást, mert lehet, hogy van valami komolyabb problémád, amire ez a zsibbadás figyelmeztet. Akár vidd magaddal ezt az oldalt kinyomtatva. Az ortopédiára a háziorvos adhat beutalót.

2010. aug. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm a részletes válaszodat! Igen, valóban van egy "pár" ortopédiai problémám. (nyitott gerinc, lúdt., vmilyen csontkinövés vhol a derekamnál, 2gerincferdülés, ilyesmik) Nem is gondoltam volna, h ez is lehet az oka. Azt hittem, hogy a keringésemmel van probléma.
2010. aug. 27. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen! Jobbulást!
2010. aug. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!