Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megőrülök ettől a melegtől,...

Megőrülök ettől a melegtől, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Itthon nincs klíma, nincs is most rá pénzünk. Van egy ventillátor, de nem sokat használ. Folyamatosan gyengének érzem magam, szédelgek. Iszom 2-3 liter vizet, többször letusolok, hideg vízzel meglocsolom magam, de folyamatosan izzadok és melegem van. Sosem volt ezzel problémám, de most nagyon nehezen birom. 2-3 órákat alszom éjszaka is, mert nincs levegő, hiába van minden tárva nyitva.

Párszor elmegyek a héten úszni, egyedül a vízben érzem jól magam.

Mit csináljak ezzel? Már folyamat stresszes és ideges vagyok ettől. Tegnap meg míg sorban álltam a boltban majdnem elájultam.

25 éves vagyok, elméletileg nem kéne hogy ennyire megviseljen.



2021. jún. 25. 13:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Átérzem...ugyan ez. Mi nem bírjuk sajnos, ki kell bírni még ez a gyász megenyhül, nincs más verzió.
2021. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk még venti sincs, viszont van medence, az segít a helyzeten.

Esetleg vizes törölköző segíthet még.

2021. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%
Annyira utálom, hogy bár simán hazamehetnék most melóból (ev könyvelő vagyok), nem bírom rávenni magam, hogy kimenjek az utcára, a parkolóig.
2021. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Feküdj be egy kád langyos vízbe egy órára.
2021. jún. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%
Jégkocka/jégakku a ventillátor elé. Vizes törölköző a nyakra,karra,lábra.
2021. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
90%

A csuklód, bokád, és a tarkód hűtsd folyamatosan hideg vízzel, borogatással, törölközővel.

Tedd bele a lábad hideg vizes lavorba, amíg pihesz.

Teríthetsz magadra hideg vizes lepedőt is.

2021. jún. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%

A ventillátortól is szédülhetsz; hogy amúgy meleg van; de folyamatosan fújja az arcodba a hideg levegőt. Én olyankor szoktam;

mert a hőháztartásom nemigazán tudja, hogy olyankor mi van.

Pl, ha egy házban nem lehet állítani egyenként a radiátorokat; megy a fűtés ezerrel; de közben nyitva van az ablak; hiába, hogy jön rád a jó, friss levegő; és akkor szal asszem , ez megzavarhatja az ember hőháztartását; és akkor meg tehát, amikor egyszerre jön rá a hideg -és a meleg levegő; akkor meg szédül pl.

Ha van redőny, akkor azt ilyenkor akár teljesen is lehúzhatod; hogyha működik, valamennyire kizárja a meleget, elszigetel a melegtől, és árnyékol. Innivalót ugye értelemszerűen, ha szomjúsággal jelez a szervezeted, hogy innod kéne , akkor igyál.

A függöny behúzását nem feltétlenül ajánlom, mert attól is lehet bent melegebb.

Akár le is vetkőzhetsz, ha úgy kényelmesebb, viszont,ha rajtad van a ruha, akkor az fel is szívja az izzadtságot, amitől nem tocsogsz benne, tehát a teljes levetkőzést nem ajánlom.

Amúgy mégegy, ez nem pont idevaló; de pl volt olyan, hogy valamelyik osztálytársam topban volt iskolába, vagy hát ilyen "spagettipántos" trikóban, csaj; és akkor, na, szóval neki a kapcsán megállapítottam; hogy ha valakin ugye több réteg ruha van, akkor attól van melege; ha meg valakin caak ilyen kis ujjatlan van, akkor annak meg attól lehet jobban melege, hogy közvetlenül süti a bőrét a nap.

Másik, talán lehet jó ugye valami ilyesmit írtak már előttem,hogy lavorba rakod a lábadat kellemes hőmérsékletű vízben ha áztatod, akár lehet jó, arcodat is megmoshatod. Amúgy törölközz meg ezek után, ne legyen gombás; de mondjuk melegben legalább remélhetőleg hamar megszárad, ha már szeretnéd magad megszárítani.

2021. jún. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
62%
*meg amúgy nekünk még a hűtőben van szénsavas narancslevünk bontva pl. Ilyen üdítő , vagy pl jegestea is lehet jó,meg sokminden.
2021. jún. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%

Drága kérdező!

Ugye már nincsenek vizsgáid. Nekem igen és esküszöm az idegösszeomlás szélén vagyok.

2021. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

Én vizes pólót viselek otthon melltartó nélkül a lakótársak nagy örömére.


23L, D kosárméret ;)

2021. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!