Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szorongás okozza a testi...

Szorongás okozza a testi tüneteim?

Figyelt kérdés

1. 2 hónapja mentővel bevittek a kórházba, azt hittem szívinfarktusom van, mellkasi szúrás, heves szívdobogás, megvizsgáltak, negatív lett minden.


2. Egyszer egyedül maradtam otthon és szintén rám jött egy roham, 170-es pulzus, zsibbadó lábak, feszülő fej. Azóta sajnos nem merek egyedül lenni. Tudom, ez szorongás.


3. Ezután viszont elkezdett feszülni a fejem, eleinte a homlokomnál, fejtetőmnél, most viszont a fülem melletti részen a fejemnél szinte állandón azt érzem, hogy feszül a fejem, mintha húznák. Voltam neurológián, agyi MRI is lett csinálva (natív), az negatív lett.


4. Vérnyomásom egy időben kiugrott, viszont ahogy enyhébbek lettek a testi tünetek, akkor rendeződött. Viszont most megint érzem a következő testi tüneteket:

- fejfeszülés - tarkó tájon ritkábban, illetve a fülem mellett, ahogy fent írtam, ha fekszem egy picit jobb, ha felállok jobban érzem.

Időnként mellkasi szúrást is érzek, nem pont a szívemnél, inkább középen.

Illetve álló helyzetben azt érzem, hogy nyom össze a testem, mintha feszülne az egész testem.

Illetve még a nyakam is merev szokott lenni, és feszülni szokott, általában egy masszázs segíteni szokott rajta.

Továbbá a semmiből néha felugrik a pulzusom.


Voltam kardiológián, szív UH negatív (minimális billentyűhiba, de azt mondta az orvos, h az mindenkinek van. Több EKG-t is csináltak, mind negatív. Hasi UH negatív, mellkas és hasi CT-n sem találtak nagyobb problémát, csak nyirokcsomó megnagyobbodást, de azok is 5-10 mm közöttiek csak.

Vérképem negatív.



Az a problémám, hogy ezekre a testi tünetekre teljesen ráparázok, szorongok, hogy mikor áll le a szívem, vagy mikor kapok agyvérzést stb..


Mi tévő legyek, szükség van még valamilyen kivizsgálásra, vagy irány a pszichiátria?


Azt érzem, ha nem lennének fizikai tüneteim, és teljesen jól érezném magam, nem szoronganék ennyire. Mikor a testi tüneteim enyhébbek, akkor jobban is érzem magam.


De nem tudom, hogy pszichém okozza a testi tüneteket, vagy fordítva.



2021. jún. 28. 14:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Tipikus szorongásos testi tünetek.
2021. jún. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Soha életemben nem volt komolyabb problémám, viszont 2-3 hónapja sajnos ez van, ilyen hamar kialakulhat?
2021. jún. 28. 14:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát...én is azt mondtam, hogy nincs komolyabb problémám, aztán mégis volt. 8 évig fejfájás, feszes izomzat stb.
2021. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a tüneteket mind a szorongás okozza. Jó lenne, ha felkeresnél egy pszichológust!
2021. jún. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Voltam már pszichológusnál, de a sima beszélgetés nem segített.
2021. jún. 28. 17:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem sima beszélgetés kell, hanem hónapokig tartó pszichoterápia, amit egy klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta tart... Ez a szorongás elsődleges kezelési módja.
2021. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Szinte teljesen hasonlo tuneteim voltak nekem is és folyamat azt hittem,hogy szivrohamom lesz vagy stroke. Nagyon rossz volt es senki sem ertett meg. Voltam Mellkas rontgenen,Fej MRI,Fej CT,Vervetel,Ekg,5 napos holtert kaptam, Hasi ultrahang.


Mindig mondtak ,hogy a szivem rendben ea nincs bajom. Vettem meg vernyomas merot is otthonra,hogy rendszerint csekkoljam de igy utolag bele gondolva lehet hulyeseg volt.


Ra jottem,hogy panik beteg vagyok... A testem produkalja ezeket a tuneteket... eros szedules,fej fajas,reggelente ugy keles,hogy ma valami rossz fog tortenni,nem mertem egyedul maradni otthon feltem h mivan ha pont akkor halok meg es senki sem segit...


Nagyon rossz es borzaszto dolog aki nem elte meg at nem tudja es komolyan sem veszi. Az egyetlen dolog amit tehet az ember,hogy bele all a szituaciokba amigy az agyban nem rogzulyhogy nem tortent semmi roasz... pla en eleinte elkezdtem egyedul setalni jarni kozben teloztam vkivel h ne erezzem magam egyedul, aztan utana telo nelkul mar es stb... mai napig vannak panik rohamaim ea csekkolom a pulzusom stb de kezdem felfogno,hogy fejben vannak gondok. A kognitiv terapia sok embernek segitett nekem annyira nem de egy probat meg er.

2021. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!